Як влада буде карати українців за несплату штрафів у ТЦК

Українці, які ухиляються від сплати штрафів, накладених ТЦК та СП за неявку за повісткою, можуть втратити не лише гроші, а й особисте майно, включаючи житло. У цьому матеріалі ми розглянемо, як буде працювати цей каральний механізм.

Кому загрожують штрафи

За новим законом про мобілізацію для громадян, які ухиляються від військового призову, передбачені штрафи у розмірі від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень. Причому цей закон ігнорує конституційну норму, яка забороняє двічі карати за те саме правопорушення. Технічно законом дозволено накладати на людину штраф за кожну проігноровану повістку.

При цьому ви навіть можете не знати, що її було відправлено. Врученою повістка вважається просто за фактом спроби поштової служби вам її вручити. Якщо це не вдалося, пошта сповістить військкомат, який вважатиме з цього моменту повістку врученою, і може накласти штраф.

Плати добровільно чи відберуть

Якщо громадянин не сплатить штраф добровільно, то у справу вступить виконавча служба. Вона проведе перевірку фінансового та майнового стану людини, на яку держава наклала санкції. Далі є кілька варіантів.

Якщо виконавча служба має інформацію про ваші банківські рахунки, електронні гаманці та інші механізми, що акумулюють кошти, то вона може накласти на них арешт. Громадянина повідомлять постановою про відкриття виконавчого провадження, направивши її на адресу, яка була вказана стягувачем у виконавчому документі. Якщо є дані про електронну пошту порушника, документ може бути відправлений на неї.

Якщо немає даних про боржника, виконавча служба може звернутися до суду для ухвалення рішення про розшук.

Майно – теж під загрозою

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, то відібрати в рахунок боргу можуть майно. При цьому боржнику нададуть можливість вибрати, що з його особистих речей насамперед буде реалізовано в рахунок боргу. Але, наголосимо, що остаточне рішення залишається за виконавчою службою.

Якщо у вас немає нічого, крім житла, то є небезпека залишитися бездомним. Але це стосується найзлісніших порушників. За законом єдине житло не може бути предметом стягнення, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати.

Перевіркою матеріального становища боржника займається виконавча служба. Причому це буде зроблено у десятиденний термін від дня відкриття виконавчого провадження. Згодом такі перевірки проводитимуться раз на два тижні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Блогер Карма заявив про погрози зброєю з боку співробітника ТЦК (відео)

Блогер Ніколас Карма (справжнє ім'я Микола Бучак) заявив про збройний напад під час зйомок у…

33 секунди ago

Україну хочуть масово заселити африканцями через виїзд українців до Європи

За офіційною статистикою, 6 мільйонів українців уже виїхали до Європи, а близько 1-2 млн —…

10 хв. ago

Лікарням в Україні припинили виплати за пацієнтів, які не оновили свої дані

Оновити дані онлайн пацієнти не можуть. Для цього треба йти на прийом до лікаря. Розповіла…

15 хв. ago

Циклон Finny господарюватиме в Україні майже тиждень: прогноз погоди з 7 по 13 жовтня

Цього тижня, з 7 по 13 жовтня, в Україні передбачається помірно тепла погода, з періодичними дощами, які…

19 хв. ago

У Дагестані потужна пожежа у великому торговому центрі: дим накрив усе місто

У місті Каспійськ у Дагестані сталася потужна пожежа на торговій базі. Внаслідок події є постраждалі.…

23 хв. ago

«Комета століття» та два зорепади: які космічні явища побачать українці у жовтні

У жовтні жителі України зможуть спостерігати за двома яскравими зорепадами під назвою «Драконіди» та «Оріоніди»,…

51 хв. ago