Щоб не залишитись без машини чи квартири: як дізнатися, чи є у вас прихований штраф від ТЦК

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. За цей час хтось став на захист своєї Батьківщини добровільно, а когось покликав обов’язок. І ось станом на 860 день російського вторгнення настала ситуація, коли держава змушена вдаватись до жорстких рішень, аби навести лад у питанні мобілізації.

Так, ні для кого не секрет, що на військовозобов’язаних громадян України, які не дотримуються загальних правил мобілізації, наприклад не прибувають за викликом до ТЦК або ігнорують повістку, можуть накладатись штрафні санкції.

Наприклад, згідно з новим законом про мобілізацію, для чоловіків у віці від 18 до 60 років, які не оновлять свої дані в ТЦК і СП до 16 липня 2024 року, а також не перебувають на військовому обліку, передбачено штраф від 17 000 до 25 500 грн у воєнний час або за повторне порушення.

Крім того, за ігнорування мобілізаційного законодавства щодо обов’язкового оновлення даних у ТЦК, військовозобов’язаний може залишитися без водійського посвідчення.

І от стало відомо, що особи, які отримали штраф від ТЦК, можуть дізнатися про відкрите виконавче провадження з Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП). Пошук можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям.

Довідка:

  • Автоматизована система виконавчого провадження- це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Крім того, така інформація стане відомою при безпосередньому відвідуванні ТЦК чи встановленні застосунку Резерв+.

Особисте прибуття до ТЦК і СП

Якщо штраф було накладено, то ТЦК і СП зобов’язані надати особі копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки такий обов’язок передбачено чинними нормами КУпАП.

Доступ до інформації АСВП

Що ж стосується АСВП, то вільний та безоплатний доступ до інформації з неї забезпечує Міністерство юстиції України у мережі на своєму офіційному веб-сайті.

Пошук інформації через веб-сайт здійснюється за такими параметрами:

  • прізвище, ім’я, по батькові
  • число, місяць, рік народження боржника – фізичної особи та прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) стягувача – фізичної особи
  • найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для юридичної особи – боржника та стягувача
  • УНЗР стягувача – фізичної особи, боржника – фізичної особи (за наявності)
  • номер виконавчого провадження.
Ольга Степанова

Recent Posts

Буде дорожчати щомісяця: буханець хліба стане розкішшю для простих українців

Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…

5 хв. ago

Неправомірні дії представників ТЦК: адвокат дав важливу раду військовозобов’язаним

Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…

13 хв. ago

Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу

Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…

20 хв. ago

10 правил, які допоможуть схуднути тим, хто вже все спробував

Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…

29 хв. ago

Мобілізація 18-річних: у Раді пояснили, чому саме лише збільшення чисельності ЗСУ не спрацює

Протягом останніх тижнів в Україні все гучніше лунають розмови про доцільність зниження мобілізаційного віку до…

38 хв. ago

Притулки більше не безкоштовні: у Європі українців змусять платити за проживання

З січня 2025 року українці, які мешкають у притулках для біженців у Нідерландах, повинні будуть…

46 хв. ago