Отримати «бронь» зможуть лише багаті? Длігач відповів критикам економічного бронювання

Уже кілька місяців в Україні триває обговорення економічного бронювання від мобілізації. На ньому наполягає бізнес і деякі нардепи, проте є й ті, хто вважає, що така модель призведе до розколу суспільства. Про те, чи розділить економічне бронювання українців на багатих та бідних і чи стане інструментом відкупу – поділився засновник групи компаній Advanter Group та міжнародної бізнес-спільноти Board Андрій Длігач.

Длігач в інтервʼю LIGA.net зауважив, що в моделях економічного бронювання не йдеться про те, що людина може сама заплатити за своє бронювання. До того ж багаті люди зараз і так можуть отримати «бронь», але нечесним шляхом.

«Мільярди гривень ідуть у цю корупційну схему. Багаті зараз відкуповуються», – сказав він і додав, що це не про економічне бронювання.

Длігач зазначив, що більшість людей, які могли б скористатися корупційною схемою для бронювання, цього не роблять. «У нас заброньованих 10%, з них лише 1-2% – не зовсім чесним або абсолютно нечесним шляхом. Тобто більшість українців – чесні люди, які прагнуть нормальної логіки (бронювання, – прим. ред.)», – уточнив експерт.

Чи призведе економічне бронювання до розділення суспільства

Длігач переконаний, що економічне бронювання не перетвориться на інструмент для відкупу, адже можна знайти роботу з високою зарплатою (від 36 тис. грн) й отримати бронювання законно.

«Це не про багатих. Це про підприємця і твої стосунки з ним. Якщо ти на своєму підприємстві не є ключовим ресурсом – ти можеш знайти іншого підприємця, для якого ти будеш критичним ресурсом, якому ти будеш потрібен», – сказав він.

Для прикладу він навів фахівців робітничих спеціальностей, яких зараз складно знайти. Тож роботодавці готові платити високу зарплату таким фахівцям.

«Мені кажуть: комірників, зварювальників взагалі немає. Вони всі сховалися, просто немає зварювальників. Тепер ти знаходиш ФОПів собі чи когось наймаєш, іншу компанію. Бо просто немає людини. Тому якщо хтось хоче влаштуватися зварювальником – за 36 тис. грн його з руками і ногами візьмуть. Тому тут рівність можливостей – знайти роботу, на якій тебе цінуватимуть», – вважає експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

Школярів чекають важливі зміни – доведеться обирати

З наступного року українські діти, які через війну були змушені виїхати за кордон, отримають унікальну…

7 хв. ago

Українцям пропонують нову фінансову допомогу: як отримати 20 тисяч гривень

Фонд ветеранів України представив ініціативу мікрофінансування, спрямовану на підтримку підприємств, якими керують ветерани та члени…

18 хв. ago

Жовтневий удар по гаманцю: світло, газ, вода і сміття – скільки доведеться заплатити

Запоріжцям у жовтні доведеться платити більше за світло, воду, газ та вивезення сміття. Розповімо коротко…

27 хв. ago

Готуйтеся вивертати кишені: податкова отримала доступ до всіх рахунків українців

З 30 вересня Державна податкова служба почне отримувати дані щодо стану рахунків громадян України від податкових органів…

39 хв. ago

Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами ТЦК: кому розішлють

Міністерство оборони України за допомогою Реєстру військовозобов'язаних сформувало 70 тисяч повісток, переданих Укрпошті для оповіщення…

48 хв. ago

Начальник ТЦК назвав “бусифікацію” міфом: українці в коментарях шоковані

У соціальних мережах активно обговорюють відео де чоловіки примусово доставляються ТЦК. Ці ролики вже створили…

1 годину ago