Від 3 до 12 років за виїзд за кордон: нардепи пропонують жорстке покарання для ухилянтів

У Верховній Раді України хочуть запровадити кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації.

Нардепи хочуть ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації. Осіб, які незаконно виїхали з країни, щоб уникнути мобілізації, пропонують відправити за ґрати на строк від 3 до 5 років. Про це йдеться у проекті закону №10453, запропонованому народними депутатами фракції “Слуга народу”.

У разі повторної спроби або у випадку, коли злочин вчинений групою осіб, передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Якщо такі дії поєднуються з насильством чи застосуванням зброї, кримінальну відповідальність можуть посилити та відправити за ґрати на 8-12 років.

“Особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, у випадку/якщо така особа повернулась на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України”, – зазначили в тексті законопроекту.

Проєкт закону зареєстрували на сайті Верховної Ради 31 січня. У четвер, 1 лютого, його направили на розгляд Комітету.

Покарання для ухилянтів та виїзд за кордон

Як повідомлялося, 30 січня Кабмін передав до Верховної Ради нову версію законопроекту про мобілізацію. В ньому пропонують змінити спосіб обмеження ухилянтів. Тепер це буде робитися через суд, а не через ТЦК або військкомати. Якщо громадянин протягом 10 днів не виконав обов’язок та не з’явився в ТЦК, його банківські рахунки можуть арештувати, обмежити право на виїзд за кордон та керування транспортними засобами.

Нагадаємо, раніше пункт про внесення ухилянтів у базу боржників у законопроекті про мобілізацію в Україні викликав питання та обурення. Член Комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський повідомив, що від цього пункту відмовилися.

Крім цього, нардепи пропонували дозволити виїзд за кордон усім українським військовозобов’язаним чоловікам за умови перерахування грошей на Збройні Сили України. Законопроект розглядає можливість надати право виїзду чоловікам віком від 18 до 60 років за наявності певних документів, а також відкриття рахунку у Державному банку з внеском та його щомісячним поповненням під час перебування за кордоном.

Ольга Степанова

Recent Posts

США підготували сценарій удару по РФ у разі застосування ядерної зброї проти України

У 2022 році Сполучені Штати Америки попередили Росію – у разі використання ядерної зброї проти…

8 хв. ago

Українців закликають відкласти вихід на пенсію: яка причина

Пенсійний фонд України радить громадянам замислитися над можливістю відкласти вихід на пенсію. Такий крок може…

16 хв. ago

“Потребує молодих”: військовий назвав оптимальний вік для мобілізації

Мобілізаційний вік в Україні має бути знижений, вважає майор бригади "Рубіж" Нацгвардії та Герой України…

27 хв. ago

Під згорілим вщент Нотр-Дамом знайшли свинцевий саркофаг: його відкрили і оторопіли

Під культовим собором Нотр-Дам-де-Парі в Парижі після масштабної пожежі знайшли два саркофаги. В одному з них містилося тіло…

36 хв. ago

Росіяни стали активніше здавати секс-іграшки як заставу під кредити

Росіяни найчастіше з рухомого майна віддають у заставу для кредитів автомобілі, але серед забезпечення трапляються…

44 хв. ago

Заплатять за повернення додому: де можна отримати 34 тисячі доларів за спаковані валізи

Українські біженці, які знайшли притулок у Швеції, можуть отримати суттєву грошову допомогу за повернення на…

51 хв. ago