Від 3 до 12 років за виїзд за кордон: нардепи пропонують жорстке покарання для ухилянтів

У Верховній Раді України хочуть запровадити кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації.

Нардепи хочуть ввести кримінальну відповідальність за незаконний перетин кордону під час мобілізації. Осіб, які незаконно виїхали з країни, щоб уникнути мобілізації, пропонують відправити за ґрати на строк від 3 до 5 років. Про це йдеться у проекті закону №10453, запропонованому народними депутатами фракції “Слуга народу”.

У разі повторної спроби або у випадку, коли злочин вчинений групою осіб, передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Якщо такі дії поєднуються з насильством чи застосуванням зброї, кримінальну відповідальність можуть посилити та відправити за ґрати на 8-12 років.

“Особа, яка здійснила перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, звільняється від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений частиною першою цієї статті, у випадку/якщо така особа повернулась на територію України впродовж шести місяців з моменту перетину кордону та добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України”, – зазначили в тексті законопроекту.

Проєкт закону зареєстрували на сайті Верховної Ради 31 січня. У четвер, 1 лютого, його направили на розгляд Комітету.

Покарання для ухилянтів та виїзд за кордон

Як повідомлялося, 30 січня Кабмін передав до Верховної Ради нову версію законопроекту про мобілізацію. В ньому пропонують змінити спосіб обмеження ухилянтів. Тепер це буде робитися через суд, а не через ТЦК або військкомати. Якщо громадянин протягом 10 днів не виконав обов’язок та не з’явився в ТЦК, його банківські рахунки можуть арештувати, обмежити право на виїзд за кордон та керування транспортними засобами.

Нагадаємо, раніше пункт про внесення ухилянтів у базу боржників у законопроекті про мобілізацію в Україні викликав питання та обурення. Член Комітету Верховної Ради з національної безпеки Федір Веніславський повідомив, що від цього пункту відмовилися.

Крім цього, нардепи пропонували дозволити виїзд за кордон усім українським військовозобов’язаним чоловікам за умови перерахування грошей на Збройні Сили України. Законопроект розглядає можливість надати право виїзду чоловікам віком від 18 до 60 років за наявності певних документів, а також відкриття рахунку у Державному банку з внеском та його щомісячним поповненням під час перебування за кордоном.

Ольга Степанова

Recent Posts

Telegram в Україні можуть закрити: що відомо про нову заборону і що буде далі

Після засідання Національного координаційного центру кібербезпеки було вирішено запровадити певні обмеження на використання Telegram, зокрема…

2 хв. ago

Намагаються послабити Буданова: Умєров звільнив двох заступників начальника ГУР

Міністр оборони Рустем Умєров звільнив двох заступників голови ГУР Кирила Буданова без його відома. Про це повідомляє "Бабель" із…

11 хв. ago

“Їх не потрібно шукати”: адвокатка розповіла, хто перший отримає повістки поштою

З 17 липня в Україні почали надсилати поштою повістки, направлені ТЦК на сервери "Укрпошти". Вони були…

19 хв. ago

“Задумався про реінкарнацію”: ЗМІ розкрили нюанси візиту Путіна до монгольських шаманів

Під час нещодавніх відвідин Монголії російський лідер Володимир Путін відвідував "шаманів", бо замислився над своєю реінкарнацією та…

26 хв. ago

Розкрито ланцюжки виробництва і поставок іранських “Шахедів” для ЗС РФ (інфографіка)

Україна запровадила санкції проти 40 юридичних та 6 фізичних осіб, у відповідь на передачу Іраном…

35 хв. ago

В яких органах влади найбільше зростуть зарплати (список)

Найбільше зросте фонд оплати праці у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та в Бюро економічної безпеки Проєктом…

44 хв. ago