За роботу у ВЛК та новій “МСЕК” тепер садитимуть: за що загрожує кримінальна відповідальність

Група народних депутатів, серед яких голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна та перший віце-спікер парламенту Олександр Корнієнко, зареєструвала законопроект 12366, яким пропонується розширити коло суб’єктів корупційного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК. А саме, пропонується доповнити суб’єктів корупційного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК, головами та членами медико-соціальних експертних комісій (особами, які будуть виконувати відповідні функції після ліквідації МСЕК), а також головами, їх заступниками, членами та секретарями позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, інформує Стіна.

Як вказують автори, законом від 20.09.2023 №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» розширено коло суб’єктів, на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції». Таким чином, пункт 2 частини першої статті 3 Закону доповнено підпунктом «ґ», яким передбачено, що суб’єктами, на яких поширюється дія Закону, є голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Необхідність відповідних законодавчих змін обумовлювалася корупційними ризиками, що існують у системі медико-соціальної експертизи в Україні та діяльності відповідних осіб, які входять до медико-соціальних експертних та інших комісій.

Разом із тим, незважаючи на відповідні корупційні ризики, національне законодавство не визначає цих осіб суб’єктами відповідальності за незаконне збагачення.

Отже, з огляду, у тому числі на останні гучні справи стосовно голів та членів МСЕК та виявлені факти, що свідчать про можливе вчинення корупційного кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК, зазначені особи, не можуть бути притягнутими до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Таким чином, існує необхідність розширити коло суб’єктів цього злочину.

Романчук Микола

Recent Posts

З основних валют світу лише одна показала прибутковість за 2024 рік: який показник у гривні

У 2024 році багато валютних пар впали до неочікуваних мінімумів на тлі сильного долара США.…

7 хв. ago

Компенсація для військових: у ТЦК роз’яснили, хто отримає і як оформити

Військові , які не змогли використати свою відпустку, можуть отримати за неї компенсацію.  Як це зробити, розповідає Судово-юридична…

15 хв. ago

Коли Путін хотів застосувати ядерну зброю: генерал назвав період

РФ могла застосувати ядерну зброю, коли було прорвано російську оборону на Харківщині і вся окупаційна операція…

22 хв. ago

Кабмін дозволив списати гроші з карток пенсіонерів: згода власника не потрібна

В Україні уряд дозволив вилучати кошти з рахунків пенсіонерів-переселенців, якщо вони не використовувалися понад рік або якщо пенсіонер…

31 хв. ago

«Забирають працю»: ставлення до українців у світі змінюється на очах

Дуже часто ми пов’язуємо любов чи нелюбов до України саме з Україною. А тут не йдеться про Україну, а йдеться про інші…

40 хв. ago

“Ми втратимо країну”: військовий заявив про тривожну тенденцію в Україні

Український військовий відреагував на скандальну ситуацію з СЗЧ у 155-й бригаді та заявив, що українське…

48 хв. ago