У ЗМІ не припиняють обговорювати можливість зниження мобілізаційного віку. При цьому на сьогоднішній день жодних подібних законодавчих ініціатив у Верховній Раді немає. Про це в ефірі “Українського радіо” розповів нардеп, член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Чи варто знижувати мобілізаційний вік?
Військовий аналітик, командувач Аеромобільних військ України у 2005 році Іван Якубець в ефірі каналу “Київ 24” зазначив, що до Збройних сил України мають йти всі від 18 до 70 років і старші, хто здатний тримати зброю в руках.
Експерт зауважив, що у 2025 році не очікує значних змін в контексті війни. “Перш за все, тому що ми як держава… не провели відповідним чином мобілізацію. Не вистачає людей на фронті. Кажуть, не вистачає зброї. Але щось мені не дуже в це віриться. Більш за все, я вважаю, що не вистачає людей на фронті”, — зазначив Якубець.
Водночас російські окупанти, продовжив він, “це відзначили і просуваються на всіх напрямках, де немає щільної міської забудови”.
“В полях вони зараз дуже активно діють і мають певні успіхи”, — сказав військовий аналітик.
Іван Якубець наголосив, що українці мають “напружитися”. Адже реальність така, що в Збройні сили треба йти всім: від 18 до 70 і старшим, хто здатний носити зброю в руках.
“Всіх повинні призивати, мобілізувати. Для того, щоб створювати відповідні навіть піхотні підрозділи, які будуть зариватися в землю і тримати ворога. Тому що ворог зараз використовує невеличкими тактичними групами всі прогалини між нашими оборонними бойовими порядками і таким чином… примушує нас відступати і відступати”, — зауважив Якубець.
Британський військовий експерт Френк Ледвідж в інтерв’ю LIGA.net зазначив, що рішення щодо зниження мобілізаційного віку не буде правильним для України.
“В України мало молоді віком 18-25 років, щоб її мобілізувати. Зеленський має рацію, що хоче її зберегти. Якщо подивитися на віковий структурний склад населення країни, цей прошарок чоловіків дуже тонкий”, – каже Ледвідж.
Експерт додав, що у США наголошують на мобілізації у США, оскільки самому Вашингтону це допомогло для війни у В’єтнамі.
“Американці кажуть – маєте мобілізувати їх, як ми для війни у В’єтнамі 1955-1975 років. По-перше, США мобілізували не всіх, а вибірково. По-друге, у них була війна за вибором, а в Україні – за виживання. Якщо країна хоче існувати далі, їй потрібен народ”, — наголосив експерт.
Крім того, Ледвідж нагадав, що навіть під час холодної війни СРСР планував користуватися чисельною перевагою, а тому для росіян це давня тактика.
“Навіть якби Україна призвала зараз всіх, кого хоче, не зможе кількістю перемогти Росію, – вона вчетверо більша за населенням і платить за відправлення на війну великі гроші. Деякі проблеми не мають хороших рішень”, — підсумував він.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…