У ЗМІ не припиняють обговорювати можливість зниження мобілізаційного віку. При цьому на сьогоднішній день жодних подібних законодавчих ініціатив у Верховній Раді немає. Про це в ефірі “Українського радіо” розповів нардеп, член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Чи варто знижувати мобілізаційний вік?
Військовий аналітик, командувач Аеромобільних військ України у 2005 році Іван Якубець в ефірі каналу “Київ 24” зазначив, що до Збройних сил України мають йти всі від 18 до 70 років і старші, хто здатний тримати зброю в руках.
Експерт зауважив, що у 2025 році не очікує значних змін в контексті війни. “Перш за все, тому що ми як держава… не провели відповідним чином мобілізацію. Не вистачає людей на фронті. Кажуть, не вистачає зброї. Але щось мені не дуже в це віриться. Більш за все, я вважаю, що не вистачає людей на фронті”, — зазначив Якубець.
Водночас російські окупанти, продовжив він, “це відзначили і просуваються на всіх напрямках, де немає щільної міської забудови”.
“В полях вони зараз дуже активно діють і мають певні успіхи”, — сказав військовий аналітик.
Іван Якубець наголосив, що українці мають “напружитися”. Адже реальність така, що в Збройні сили треба йти всім: від 18 до 70 і старшим, хто здатний носити зброю в руках.
“Всіх повинні призивати, мобілізувати. Для того, щоб створювати відповідні навіть піхотні підрозділи, які будуть зариватися в землю і тримати ворога. Тому що ворог зараз використовує невеличкими тактичними групами всі прогалини між нашими оборонними бойовими порядками і таким чином… примушує нас відступати і відступати”, — зауважив Якубець.
Британський військовий експерт Френк Ледвідж в інтерв’ю LIGA.net зазначив, що рішення щодо зниження мобілізаційного віку не буде правильним для України.
“В України мало молоді віком 18-25 років, щоб її мобілізувати. Зеленський має рацію, що хоче її зберегти. Якщо подивитися на віковий структурний склад населення країни, цей прошарок чоловіків дуже тонкий”, – каже Ледвідж.
Експерт додав, що у США наголошують на мобілізації у США, оскільки самому Вашингтону це допомогло для війни у В’єтнамі.
“Американці кажуть – маєте мобілізувати їх, як ми для війни у В’єтнамі 1955-1975 років. По-перше, США мобілізували не всіх, а вибірково. По-друге, у них була війна за вибором, а в Україні – за виживання. Якщо країна хоче існувати далі, їй потрібен народ”, — наголосив експерт.
Крім того, Ледвідж нагадав, що навіть під час холодної війни СРСР планував користуватися чисельною перевагою, а тому для росіян це давня тактика.
“Навіть якби Україна призвала зараз всіх, кого хоче, не зможе кількістю перемогти Росію, – вона вчетверо більша за населенням і платить за відправлення на війну великі гроші. Деякі проблеми не мають хороших рішень”, — підсумував він.
У середу, 8 січня, понад 20 людей зазнали поранень, коли слон раптово став агресивним під…
У США стався курйозний інцидент за участю скандального пасажира, який ледь не влаштував авіакатастрофу. Чоловік відкрив аварійний…
Ірина Хитрик - мати п'ятирічної доньки. До повномасштабного вторгнення вони жили в Києві. Як допомогли їм…
Українцям не варто очікувати підвищення тарифів на електроенергію найближчим часом, натомість держава розширила перелік пільгових…
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров висміяв генерального директора компанії Meta Марка Цукерберга після обіцянки зробити Facebook…
Кремль "пробив чергове дно" у своєму намаганні повністю асимілювати населення тимчасово окупованих територій України. Як…