Мобілізація – не найлегша тема, особливо коли йдеться про тих, хто потрапляє до центру уваги ТЦК. З одного боку, їм ставлять плани, з іншого – доводиться стикатися із негативом від суспільства. Як це взагалі працює, і що йде не так? Розбираємось.
Адвокат Юлія Авраменко в інтерв’ю “Четверта Влада” розповіла, що одна з головних проблем ТЦК – це порушення територіальності. Згідно з Постановою №560, посвідчення, які видають людям, що мобілізують, діють виключно в межах одного району.
Наприклад, якщо посвідчення видано у Вараському ТЦК, воно є актуальним лише там, а не в іншому районі. Однак, на практиці часто виникають ситуації, коли представники ТЦК з інших районів чи областей їдуть “на заробітки”, не маючи на це повноважень. У таких випадках Авраменко радить звертатися до поліції та фіксувати все на відеореєстратор.
Також встановлено, що найчастіше ТЦК не дотримуються правил оповіщення, а також не ведуть фото- та відеофіксацію при врученні повісток. Це ускладнює життя мобілізованим, адже трапляються випадки, коли документи чи повідомлення губляться, і їх доводиться шукати по всій області.
Іншою складною ситуацією є протиправне зняття з військового обліку в одному ТЦК і постановка на облік в іншому. щоб отримати хоч якусь інформацію.
Юлія Авраменко каже, що часто мобілізуються люди, які станом здоров’я не можуть служити на передовій. Це не лише неефективно з погляду військової служби, а й накладає додаткові витрати на державний бюджет.
“За моїми спостереженнями, 80% мобілізованих – це ті, кому 45 плюс. Також у полі зору ТЦК – особи, яким виповнюється 25. Де військовозобов’язані у віці 27-40 років – незрозуміло. На мій погляд, мобілізація осіб віком 45 плюс відбувається тому, що вважають не ефективними мобілізованими, а просто мобілізованих. Також я думаю, що план виконується через дуже великий тиск, а не через те, що людям приємно когось «упаковувати», – робить висновок адвокат.
На її думку, якби ТЦК суворо дотримувалися законів, то й кількість мобілізованих була б адекватною, а суспільний гнів, швидше за все, зник би.
“Я вважаю, що вся репутація цієї реформи була просто зруйнована вщент саме через ТЦК.”
Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народній депутатці від «Слуги…
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №9558, що забороняє вилучення органів для трансплантації у загиблих…
Відтепер військовозобов'язані, які працюють на критично важливих підприємствах, можуть втратити бронювання від мобілізації навіть за…
Світові банки скоротять або реорганізують до 200 тис. робочих місць протягом наступних трьох-п'яти років через…
У Європейському союзі деякі країни почали розробляти програми, які допоможуть українським чоловікам виїхати за кордон.…
Європа закупила у Росії 17,8 млн. тонн зрідженого природного газу в 2024 році. У 2024…