Якщо громадянин призовного віку буде ухилятися від постановки на військовий облік, йому доведеться сплатити штраф у розмірі від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень. Наразі штраф за подібне становить 3 400 – 5 100 гривень.
Порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію пересічним громадянам коштуватиме від 25,5 тисяч до 34 тисяч гривень. Для посадовців сума штрафу більше. Вона коливається від 34 000 до 85 000 гривень.
Також законопроєкт дозволяє затримувати громадян, які порушать законодавство під час дії воєнного стану, на строк до трьох годин, а в окремих випадках – до трьох діб.
Щодо ухилення від мобілізації, то наразі закон передбачає покарання у вигляд від 3 до 5 років позбавлення волі. Новий законопроєкт пропонує застосувати такий самий захід для тих, хто відмовляється проходити ВЛК, повідомляє 24 канал.
Заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук наголосила, що законопроєкт в оригінальному вигляді не ухвалюватимуть. Комітет з питань безпеки та оборони розробить більш компромісну версію.
Нагадаємо, 25 грудня Кабмін зареєстрував два законопроєкти №10378 щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби, а також №10379 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.
Законопроєкт №10378 пропонує, зокрема:
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…