В Україні процес виходу на пенсію визначається кількома важливими факторами, головним із яких є тривалість страхового стажу.
В цей час вік для виходу на пенсію в Україні варіюється залежно від стажу і становить 60, 63 або 65 років. Однак, згідно з поточними реформами та планами на майбутнє, ця вимога поступово збільшуватиметься до 2028 року, що безпосередньо вплине на право громадян виходити на заслужений відпочинок.
Докладніше про те, скільки стажу необхідно для виходу на пенсію, повідомляє Стіна.
З кожним роком посилюватимуться вимоги до мінімальної тривалості страхового стажу для того, щоб людина могла вийти на пенсію у віці 60 років.
Якщо раніше багато громадян могли очікувати пенсію у 60 років з мінімальним стажем, то найближчими роками вимоги для виходу на пенсію у цьому віці будуть значно жорсткішими. Наприклад, у 2024 році, щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно мати не менше 31 року страхового стажу.
Однак ті, хто не встиг накопичити необхідну кількість років роботи, зможуть розраховувати на пенсію у 63 чи 65 років, але лише за наявності певного стажу.
Згідно з нововведеннями, для виходу на пенсію у 63 роки у 2024 році громадянам необхідно буде мати від 21 до 31 року стажу.
У наступні роки вимоги поступово підвищуватимуться. Так, починаючи з 2025 року, мінімальний стаж для виходу на пенсію в 63 роки складе вже від 22 до 32 років, а в 2026 році ця цифра зросте до 23-33 років і так далі.
Цей процес триватиме аж до 2028 року, коли мінімальний стаж для виходу на пенсію у 63 роки сягне 25-35 років.
Проте для тих, хто досягне віку 65 років, умови залишаються незмінними. У цьому випадку людина зможе вийти на пенсію, якщо вона має хоча б 15 років страхового стажу. Це правило не зазнає змін і залишиться чинним навіть після 2028 року.
Такий поетапний процес підвищення вимог до страхування та мінімального стажу виходить зі стратегічних цілей уряду, спрямованих на покращення пенсійної системи та зниження навантаження на бюджет, а також на стимулювання громадян до більш тривалого трудового стажу.
Водночас ця зміна в законодавстві ставить перед багатьма українцями нові виклики, особливо перед тими, хто з тих чи інших причин не встиг нагромадити необхідну кількість років роботи.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…