Під час мобілізації військовозобов’язаних можуть оповіщати у будь-якому місці, і відмова від отримання повістки вважається адміністративним правопорушенням. Юристи компанії “INSEININ” роз’яснюють, що вручення повістки регулюється Постановою Кабміну №560.
Згідно з законом, факт вручення може підтверджуватися не лише підписом отримувача, але й відеозаписом, який фіксує відмову або уникнення контакту з представником ТЦК. З 18 травня це унеможливлює юридичне уникнення повістки.
Якщо громадянин відмовляється прийняти повістку, складається акт, який підписують двоє членів групи оповіщення. Цей документ реєструється в ТЦК і стає підставою для притягнення до відповідальності. Поліція, яка супроводжує оповіщення, має право затримати порушника для доставлення до ТЦК.
Затримання триває до трьох годин і може супроводжуватися застосуванням спецзасобів, таких як наручники, якщо громадянин чинить опір. При цьому право затримувати має лише поліція, а працівники ТЦК можуть лише перевіряти документи і складати адміністративні акти.
За відмову від повістки передбачений штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Крім того, порушник може отримати нову повістку для уточнення даних або проходження військово-лікарської комісії. Якщо є право на відстрочку, це потрібно підтвердити відповідними документами.
Існує поширена думка, що людина може посивіти за лічені хвилини через сильний стрес або страх.…
Чимало туристів тягнуться до міст, які випромінюють гламур та пропонують ідеальне поєднання стилю, краси та елегантності.…
Підвищення тарифів на опалення — питання складне. І хоча в Україні діє мораторій на підвищення вартості…
Психотерапевт Роман Кечур пояснив, чому багато українців сприймають працівників ТЦК як ворогів. З точки зору психології це…
Американські споживачі приготувалися до дефіциту через запровадження значних мит президента США Дональда Трампа на імпортні продукти. Нові правида набули…
Колишній львівський прокурор Ростислав Ільницький, якого шукали через підроблені документи для виїзду за кордон, тепер…