Під час мобілізації військовозобов’язаних можуть оповіщати у будь-якому місці, і відмова від отримання повістки вважається адміністративним правопорушенням. Юристи компанії “INSEININ” роз’яснюють, що вручення повістки регулюється Постановою Кабміну №560.
Згідно з законом, факт вручення може підтверджуватися не лише підписом отримувача, але й відеозаписом, який фіксує відмову або уникнення контакту з представником ТЦК. З 18 травня це унеможливлює юридичне уникнення повістки.
Якщо громадянин відмовляється прийняти повістку, складається акт, який підписують двоє членів групи оповіщення. Цей документ реєструється в ТЦК і стає підставою для притягнення до відповідальності. Поліція, яка супроводжує оповіщення, має право затримати порушника для доставлення до ТЦК.
Затримання триває до трьох годин і може супроводжуватися застосуванням спецзасобів, таких як наручники, якщо громадянин чинить опір. При цьому право затримувати має лише поліція, а працівники ТЦК можуть лише перевіряти документи і складати адміністративні акти.
За відмову від повістки передбачений штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Крім того, порушник може отримати нову повістку для уточнення даних або проходження військово-лікарської комісії. Якщо є право на відстрочку, це потрібно підтвердити відповідними документами.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…