Експерти назвали 5 продуктів, які ніколи не можна гріти в мікрохвильовці

Мікрохвильова піч може бути зручним варіантом для розігріву їжі в крайньому разі, одночасно вбиваючи бактерії і роблячи їжу безпечною. Однак мікрохвильовки також сумно відомі тим, що готують їжу нерівномірно, дозволяючи шкідливим бактеріям виживати, а ви ризикуєте отруїтися.

Видання Parade пише, що головними винуватцями отруєнь є бактерії, включно із сальмонелою, лістерією та кишковою паличкою.

“Під час повторного розігрівання в мікрохвильовій печі їжу потрібно перемішати хоча б один раз, щоб розподілити тепло, а потім знову поставити в мікрохвильову піч, щоб довести до потрібної температури”, – каже Мітці Баум, MS, генеральний директор організації Stop Foodborne Illness.

Щоб переконатися в тому, що їжа правильно розігріта, використовуйте харчовий термометр, щоб перевірити, чи досягла вона потрібної температури.

“Це єдина гарантія того, що ви захищаєте здоров’я своєї сім’ї, і ключовий компонент приготування високоякісних страв”, – зазначив доктор Рендалл Фебус, доктор філософії, професор кафедри безпеки харчових продуктів Канзаського державного університету.

5 продуктів, які не можна гріти в мікрохвильовці:

Дитяча молочна суміш або грудне молоко

Хоча мікрохвильова піч може швидко розігріти молочну суміш і грудне молоко, у жодному разі не можна розігрівати їх у такий спосіб.

“Мікрохвильова піч може нерівномірно нагріти суміш або грудне молоко, створюючи гарячі ділянки в пляшечці”, – каже Джоан Сальге Блейк, докторка наук, професорка дієтології та дипломована дієтологиня-нутриціологиня Бостонського університету. “Ці гарячі частини рідини можуть ошпарити дитину”.

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів також не рекомендує гріти грудне молоко в мікрохвильовій печі, оскільки в процесі нагрівання руйнуються поживні речовини.

Фарширована птиця

Фаршировану птицю ніколи не слід готувати в мікрохвильовій печі, каже докторка Барбара Ковальчик, докторка філософії, доцентка і директорка Інституту безпеки харчових продуктів і харчування при Університеті Джорджа Вашингтона.

“Фарширована птиця може бути позначена як “готова до приготування”, але не варто готувати її винятково в мікрохвильовій печі”, – каже вона. “Продукти з маркуванням “готово до вживання” безпечніші”.

Міністерство сільського господарства США зазначило, що, хоча курка готується швидко, начинка всередині неї може не досягти потрібної температури, необхідної для знищення шкідливих бактерій, що підвищує ризик виникнення захворювань харчового походження.

Маринади для сирого м’яса

Хоча маринади надають чудового смаку сирим, багатим на білок продуктам перед їх приготуванням, не варто використовувати такий маринад як соус для готового м’яса або птиці.

“У неприготованому маринаді можуть міститися патогенні мікроорганізми, здатні викликати харчові захворювання. Щоб знищити патогенні мікроорганізми, які можуть викликати захворювання, маринад необхідно спочатку прокип’ятити”, – каже доктор Блейк. “Оскільки мікрохвильова піч нагрівається нерівномірно, патогенні мікроорганізми можуть залишитися і після нагрівання. Я б ніколи не використовував маринад повторно, навіть якщо він був доведений до кипіння в каструлі на плиті”.

Залишки їжі, які зберігалися понад тиждень

Якщо залишки їжі пролежали в холодильнику понад сім днів, викиньте їх.

“На дуже старих продуктах може розвиватися цвіль, дріжджі та бактерії. Якщо вони перебувають у їжі й не знищені в процесі розігрівання, вони можуть спричинити серйозні захворювання”, – каже Баум.

За даними Міністерства сільського господарства США, залишки їжі зазвичай безпечні протягом трьох-чотирьох днів.

Їжа, яка не охолоджувалася понад дві години

Якщо їжа пролежала при кімнатній температурі дві години або більше, Баум зазначає, що не можна просто розігріти її.

“Деякі бактерії можуть пережити температуру приготування і розмножуватися, якщо їх залишити надовго”, – каже вона.

Коломієць Надія

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

4 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

4 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

4 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

5 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

5 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

5 години ago