В Україні дедалі частіше постає питання, наскільки законними є візити представників територіальних центрів комплектування з повістками безпосередньо до місць проживання громадян. З огляду на актуальні законодавчі норми, ситуація з правами військових комісарів та поліції на проникнення у приватне житло має свої обмеження.
За коментарями адвокатки Катерини Аніщенко, представники ТЦК та поліції мають право звернутися до громадян за місцем проживання з метою вручення повісток. Це означає, що комісари можуть з’явитися на подвір’ї або ж у квартирі, однак, лише для проведення офіційних процедур та з обов’язковим дотриманням прав і свобод громадян. Проте право на фізичне проникнення до житла обмежується встановленими законодавством умовами.
«ТЦК та поліція можуть відвідати житло людини з метою вручення повістки, але при цьому вони мають мати при собі документи, що підтверджують їхній статус і повноваження. Громадянин, своєю чергою, має право перевірити ці документи», – пояснює адвокатка.
Як роз’яснює колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, ТЦК та представники поліції не мають безумовного права проникати до приватного житла. Законодавство передбачає чіткий порядок, за якого для проникнення на приватну територію необхідна відповідна санкція суду або інші вагомі підстави.
«Проникнення в житло можливе лише за наявності обґрунтованих підстав, і в таких випадках потрібні санкції суду», – уточнює Селезньов.
Повістки можуть вручати не тільки вдома. Як пояснює Селезньов, повідомлення продовжують вручати на блокпостах, у громадських місцях і під час перевірок на вулиці. Закон не обмежує чітко місць, де можна вручати повістки, тож представники військового комісаріату можуть робити це в будь-якому зручному для них місці.
Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…
З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…
У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…
Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…
Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…
У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…