Лідія Карплюк, партнерка юридичної компанії “Leshchenko, Doroshenko & Partners”, прокоментувала процедуру проходження медкомісії для військовозобов’язаних. Вона сказала, що важливість надання всіх медичних документів та відзначення всіх наявних протипоказань під час огляду.
У разі, якщо не були враховані медичні показання, необхідно негайно подати письмову скаргу до вищої військово-лікарської комісії (ВЛК) і повідомити територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) про адміністративне оскарження рішення ВЛК, пише Главред.
Карплюк також наголосила, що не слід підписувати документи без їх попереднього прочитання. Посадові особи ТЦК і СП не мають права примушувати когось підписувати документи або чинити фізичний тиск.
У таких випадках вона рекомендує подавати аргументовані скарги та, за потреби, викликати поліцію, радячи мати адвоката, який зможе захистити права особи.
Вона поділилася, що якщо ТЦК і СП зафіксують відмову особи від призову, ця інформація буде передана правоохоронним органам для початку досудового розслідування.
Проте адвокатка запевнила, що під час досудового розслідування можна буде доводити, що не було умислу на вчинення правопорушення, оскільки мова йшла про порушення, які оскаржуються. Чим більше буде документів і письмових скарг, тим вищою буде ймовірність уникнути незаконних переслідувань.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…