Лідія Карплюк, партнерка юридичної компанії “Leshchenko, Doroshenko & Partners”, прокоментувала процедуру проходження медкомісії для військовозобов’язаних. Вона сказала, що важливість надання всіх медичних документів та відзначення всіх наявних протипоказань під час огляду.
У разі, якщо не були враховані медичні показання, необхідно негайно подати письмову скаргу до вищої військово-лікарської комісії (ВЛК) і повідомити територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) про адміністративне оскарження рішення ВЛК, пише Главред.
Карплюк також наголосила, що не слід підписувати документи без їх попереднього прочитання. Посадові особи ТЦК і СП не мають права примушувати когось підписувати документи або чинити фізичний тиск.
У таких випадках вона рекомендує подавати аргументовані скарги та, за потреби, викликати поліцію, радячи мати адвоката, який зможе захистити права особи.
Вона поділилася, що якщо ТЦК і СП зафіксують відмову особи від призову, ця інформація буде передана правоохоронним органам для початку досудового розслідування.
Проте адвокатка запевнила, що під час досудового розслідування можна буде доводити, що не було умислу на вчинення правопорушення, оскільки мова йшла про порушення, які оскаржуються. Чим більше буде документів і письмових скарг, тим вищою буде ймовірність уникнути незаконних переслідувань.
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…