В Україні діє військовий стан і загальна мобілізація чоловіків віком 25-60 років. Всі військовозобов’язані мають перебувати на обліку та з’являтись до ТЦК за повісткою. У випадку ухилення від служби громадяни можуть отримати покарання – штраф за неявку до ТЦК, блокування рахунків і навіть ув’язнення.
“Гарячі” штрафи листопада: що варто знати
Колишній народний депутат і заслужений юрист Володимир Пилипенко описав для УНІАН всі деталі. За його словами, ситуація проста: якщо ви вирішили проігнорувати повістку або не уточнили свої дані вчасно — штрафи вам забезпечено. Усе прописано в Кодексі адміністративних правопорушень, і кожен крок порушника обійдеться йому в чималу копійку. Ось за що карають:
І якщо раніше можна було обійтися “легким переляком”, то тепер держава діє “по-справжньому”. Для звичайного громадянина штраф складає від 17 до 25 тисяч гривень. У вас бізнес, і ви теж не проти ухилитися? Готуйтеся сплатити від 34 до 59 тисяч.
Забув заплатити штраф? Отримай подвійний рахунок і блокування картки
Якщо ви вирішили, що можна просто “забути” заплатити штраф — подумайте ще раз. Бо держава, як виявилось, і забувати вам не дасть. Юристи радять сплатити штраф протягом 15 днів, інакше сума зросте вдвічі. А далі, якщо і це не допоможе, то на сцену виходить виконавча служба зі своїм арсеналом методів: гроші можуть списати з банківського рахунку або вилучити майно, яке потім продадуть. Ну, і для тих, хто накопичив понад 160 тисяч гривень боргу, теж є сюрприз — це можливий продаж майна через державні торги.
І що буде, якщо не з’явитися за повісткою
Так, не з’являтися на виклик більше не варіант. Можливо, раніше це здавалося простою витівкою, але зараз відмова з’явитись за повісткою “для уточнення даних” означає штраф у 25 тисяч гривень. Але це ще квіточки порівняно з тим, що може чекати тих, хто відмовиться з’явитися за бойовою повісткою. Якщо вас вже визнали придатним і ви знову вирішили “забути” про обов’язок — готуйтеся до кримінальної відповідальності. У такому випадку вам загрожує до 5 років позбавлення волі. Так, суд може зглянутися і призначити умовне покарання, але тут усе залежатиме від обставин і настрою суду.
Як дізнатися, чи є у вас штраф
На щастя чи на жаль, перевірити, чи є у вас штраф за неявку, тепер легко. Для цього можна скористатися сайтом МВС, додатком “Дія” або ж банківським мобільним застосунком.
Щоразу, коли людина стикається з власною смертністю, вона змінює погляд на своє життя. Палліативна медсестра,…
З 1 листопада 2024 року в Україні вступають у дію нові правила мобілізації для людей…
Зміни до виплат «чорнобильської пенсії» готуються для непрацюючих пенсіонерів, які проживають у зоні відчуження. Тепер…
З кожним роком європейські різдвяні ярмарки стають все популярнішими, але не всі вони підходять для…
З настанням листопада мобілізаційні правила для студентів в Україні стали однією з найбільш обговорюваних тем.…
З 1 листопада 2024 року Польща офіційно впровадила жорсткі вимоги для іноземних перевізників, зокрема для…