В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію з 10 листопада, тому громадянам з відстрочкою потрібно її оновити. Деяких українців цікавить, чи потрібно продовжувати відстрочку, яка надана до пізнішої дати.
На це питання відповіла адвокатка Дар’я Тарасенко. За її словами, повторно звертатися до ТЦК та СП із заявою та документами необхідно лише тим, у кого завершується дія поточної відстрочки.
Тобто, якщо у чоловіка відстрочка дійсна і після 9 листопада, то продовжувати її не потрібно.
Однак, юристка радить перевірити дату, до якої надана відстрочка, в реєстрі. Зробити це можна, згенерувавши електронний військово-обліковий документ у застосунку “Резерв+” або на порталі “Дія”.
Нагадуємо, що паперові та електронні ВОД мають однакову юридичну силу. Електронний ВОД містить QR-код і може бути отриманий через:
Якщо ваші дані не знайдено в електронному реєстрі, а ви стоїте на обліку, необхідно звернутися до ТЦК та СП для внесення інформації. Це можна зробити шляхом особистого візиту, направлення заяви або адвокатського запиту.
Зразок заяви можна переглянути за посиланням.
Якщо в електронному ВОД написано “не на обліку”, потрібно відправити заяву до ТЦК про виявлену помилку. До заяви необхідно прикласти копію паперового документа з відміткою про постановку на облік. Зразок за посиланням.
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…
Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…