В Україні триває загальна мобілізація і військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років можуть вирушити служити. Призовний вік починається з 25 років, однак повістку громадянам можуть видати і раніше. Адвокати Євгенія Камишева та Руслан Мельник назвали умови, передає “Уніан“.
Питання призову в Україні регулюється законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Там ідеться про те, кажуть юристи, що військовозобов’язаними є навіть ті чоловіки, яким ще не виповнилося 25 років.
Водночас, продовжують юристи, якщо людина має лише статус призовника, а не військовозобов’язаного, тоді не може бути призвана до ЗСУ, поки не досягне мобілізаційного віку — 25 років. Однак, повістку все ж можуть вручити в деяких випадках.
“Закон не обмежує категорії чоловіків, яким не можуть бути вручені повістки, але це робиться для уточнення облікових даних. Вручення повістки особі до 25 років, яка раніше не проходила військової служби, не означає її мобілізації. Хоча на практиці можна зустріти випадки, коли таких чоловіків все ж таки мобілізують”, — заявили адвокати.
Нагадаємо, 1 жовтня повідомлялося, що є потреба в зниженні віку для призову до ЗСУ, про що розповів військовослужбовець ЗСУ, народний депутат, член комітету Верховної Ради з нацбезпеки Роман Костенко. За його словами, необхідно брати в армію правильних людей, а не всіх підряд. Є проблема, адже мобілізують “обмежено придатних”, а тому на полі бою “нікого немає”.
Шахраї телефонують жертвам і повідомляють про необхідність тимчасової перереєстрації в системі eHealth і просять назвати…
Водоканали можуть змінити методику розрахунку платіжок за надані послуги. Це призведе до збільшених нарахувань, проте…
Існує чотири можливі варіанти реакції США на дії Кремля, якщо диктатор Володимир Путін відмовиться від…
Морепродукти – це цінне джерело білка, омега-3 жирних кислот та інших поживних речовин. Однак, морепродукти…
В Україні у цьому році на фронт планують поставити 15 тисяч роботів, майже всі — українського виробництва. Про це розповів директор Департаменту…
Неправильне паркування, поширене порушення правил дорожнього руху в Україні, яке зазвичай тягне за собою грошовий…