Українцям “замінять” їх квартири: В Раді розкрили наміри влади

До кінця 2024 року до сесійної зали Верховної Ради може бути внесений законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів старого житлового фонду – для розгляду у другому читанні. За ним, під оновлення підпадають як “хрущовки”, так і будинки старого фонду. Мета ж цього – вирішити в такий спосіб проблему застарілого житлового фонду.

Про це повідомляє “Мінфін”. Зазначається: у першому читанні документ було прийнято ще у 2022 році.

“Йде підготовка проєкту до другого читання, йде складно. Але, сподіваюся, до кінця року ми зможемо подати цей законопроєкт на друге читання. На той час вже має бути прийнято у першому читанні нову законодавчу рамку про житлову політику (новий Житловий кодекс. – Ред.)”, – розповіла аналітикам голова Комітету ВР з питань організації державної влади Олена Шуляк (“Слуга народу”).

Автори матеріалу зазначають: загалом в Україні налічується близько 45,6 тис. будинків старого фонду. А також понад 17 тис. аварійних будинків.

Водночас, наголошується, у проєкті закону прописано, що будівлі, які підпадають під оновлення, можуть бути реконструйовані/модернізовані. Зокрема, у них можуть бути проведені:

  • заміна комунікацій, вікон, інженерного обладнання;
  • утеплення фасадів;
  • створення пристосувань для забезпечення потреб людей з інвалідністю тощо.

Також не виключається знесення будівель. Після чого на їхньому місці будуть зведені нові будинки.

“Рішення – реконструювати чи зносити – прийматиметься окремо в кожному будинку, з огляду на результати енергетичного аудиту та техніко-економічних розрахунків. При цьому в законопроєкті прописано можливість примусового відчуження земельних ділянок у рамках реконструкції мікрорайонів — у разі “суспільної необхідності”. Якщо власники ділянок будуть проти, вирішуватиме це питання суд”, – розповіли аналітики.

Водночас, зазначається, власникам житла у будинках під реконструкцію передбачається надання варіантів у т.зв. “маневреному житлі” – на час будівництва або реновації їхнього будинку. Так, якщо йдеться про знесення будинку:

  • мешканців можуть або відселяти примусово в той же маневрений фонд – т.зв. “стартовий” будинок на час проведення будівельних робіт;
  • або надавати постійне житло у готовому багатоквартирному будинку;
  • або виплатити грошову компенсацію.

“Важливо закласти такий механізм, щоб не було можливості маніпулювати, особливо – у місцевої влади. Щоб не було такого, що виселили пів кварталу з “хрущовок”, людям нічого не дали (а таке теж може бути), не оновили інфраструктуру, і раптом на цьому місці з’являються нові будинки” – пояснила Шуляк.

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

4 години ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

4 години ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

4 години ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

5 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

5 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

5 години ago