Верховна Рада підтримала законопроєкт, згідно з яким відстрочка від мобілізації відтепер стала доступна для ще однієї категорії військовозобов’язаних. Розповідаємо, хто її може отримати, і хто втрачає право на таку відстрочку.
Раніше ми розповідали, як відбуватиметься мобілізація в Україні у вересні 2024 – кого призиватимуть до лав ЗСУ.
За законопроєкт №11391 із новими правилами відстрочки від мобілізації у Верховній Раді в серпні проголосувало 310 народних депутатів. Відтепер військовозобов’язані, у яких неповнорідний брат/сестра загинули або пропали безвісти на війні, отримують відстрочку від призову. Раніше таку відстрочку могли отримати тільки повнорідні брати/сестри загиблих або зниклих безвісти, а тих, у кого загинули неповнорідні брат/сестра – мобілізували.
Тобто, залишилося 9 категорій військовозобов’язаних, які не мають права на відстрочку від мобілізації.
Права на відстрочку не мають такі категорії військовозобов’язаних:
Також нова постанова Мінсоцполітики вносить зміни до “Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”.
Згідно з цією постановою відтепер ті, хто утримує або доглядає за хворими рідними та близькими/має інвалідність, НЕ мають зазначати в заяві до ТЦК інформацію про відсутність інших працездатних членів сім’ї і НЕ мають подавати документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншими членами сім’ї. Цю інформацію надають лише військовозобов’язані, які здійснюють догляд за хворими батьками дружини, а вже ТЦК перевіряє отримані дані за держреєстрами.
Окрім цього, військовозобов’язані, які мають батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, більше НЕ повинні встановлювати факт здійснення догляду – законодавство України передбачає, що дорослі діти, які мають непрацездатних батьків, зобов’язані їх утримувати, і тому мають право на відстрочку.
Також, щоб оформити акт про встановлення факту здійснення постійного догляду, військовозобов’язаний може не йти до ТЦК – достатньо просто написати заяву в довільній формі та подати її до органів місцевого самоврядування та районних держадміністрацій. Цю заяву мають розглянути протягом 10 календарних днів і видати акт.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…