“Все глибша і глибша прірва”: Притула висловився про українців, що виїхали за кордон

Колишній телеведучий та волонтер Сергій Притула розкритикував владу за обмеження українців за кордоном на тлі посилення мобілізації. Про це відомо з його інтерв’ю “Українській правді”.

“Є люди за межами України і є люди в Україні. Зараз між ними все глибша і глибша прірва відбувається”, — підкреслив він.

Притула пояснив, що відбуваються “страшні речі”, які підігріваються російськими спецслужбами через інфопростір. Йдеться про протиставлення військових цивільним та українців всередині країни тим, хто виїхав. З його слів, “найгірше, що зробила держава” — це стала на одну зі сторін.

“Обмеження тих чи інших сервісів, яке відбулося для певної категорії українців за межами України — це крок, щоб сподобатися людям всередині України, тому що вони вже тут, треба їм подобатися. І люди стоячи аплодували”, — зазначив волонтер.

Він наголосив, що українці не усвідомлюють, “яким боком нам це вилізе”. Притула уточнив, що після завершення війни в Україні потрібно буде, що люди повернулись через брак робочих рук.

“Бізнес загинається, тому він відстоює позицію економічного бронювання, на яке інша категорія суспільства не погоджується”, — пояснив він.

Зі слів волонтера, в разі неповернення людей на українців упаде надмірне робоче навантаження, яке лише посилить і без того жахливу демографічну ситуацію. Він повідомив, що нація дуже різко постаріла через виїзд жінок у репродуктивному віці, дітей та невеликої кількості чоловіків.

Притула запропонував два методи, які дозволили б ускладнити життя за кордоном саме ухилянтам. З його слів, по-перше, ОВА володіють списками чоловіків, що виїхали за системою “Шлях” і не повернулися. Ці списки можна було б передати у посольства й консульства, щоб порушників виявляли при зверненні у сервісні центри.

По-друге, ухилянти не мають у документах відмітки про перетин українського кордону. Тобто відсутність печатки в паспорті викриває тих, хто тікав від мобілізації Карпатами або Тисою.

“Людину, яка виїхала вами ж дозволено за кордон, нам треба зберегти для України в післявоєнний період. А, можливо, і до завершення війни людина може повернутися, бо нас категорично менше стало. І після війни одним з найбільших викликів — щоб єдність зберігалася українського народу, а друге — це демографічний виклик”, — додав волонтер.

Ольга Степанова

Recent Posts

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

7 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

15 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

22 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

31 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

40 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

48 хв. ago