У Норвегії кілька сотень українських біженців можуть попросити виїхати з країни, серед них 370 чоловіків призовного віку. Про це 30 травня повідомила NRK.
Люди, які покинули Україну через війну, можуть дістати в Норвегії тимчасовий колективний захист строком на один рік, який можна продовжити.
Норвезький Директорат із питань імміграції (UDI) наприкінці травня почав індивідуальний розгляд заяв українців, які не проживали в Україні на момент початку повномасштабної російської агресії і тому не відповідають вимогам колективного захисту в Норвегії.
Влада країни попередила, що опрацьовуватимуть заяви індивідуально для людей, які приїжджають із так званих безпечних регіонів (такими вважаються Львівська, Волинська й Закарпатська області), а також для осіб, які не проживали в Україні на момент початку широкомасштабної війни.
Серед українців, чиї справи про надання притулку знаходяться на розгляді, 370 (47%) – чоловіки віком від 18 до 60 років.
У норвезькому мін’юсті зазначили, що “призов на військову службу і служба у зв’язку з війною не є умовами, що є підставою для надання притулку в Норвегії”. Однак це має оцінюватись індивідуально у кожному конкретному випадку, пояснили у відомстві.
За даними UDI, із лютого 2022 року заявки на колективний захист у Норвегії подало понад 77 тис. українців.
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…