Ухилення від мобілізації в Україні суворо карається законом. Ігнорування повістки або спроба “викрутитися” може коштувати не лише грошей, а й свободи.
В умовах воєнного стану ухилення від мобілізації вважається серйозним правопорушенням. За такі дії передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, пише “INSEININ”.
Штрафи для громадян становлять від 17 000 до 22 500 грн, для посадових осіб — до 59 500 грн. Ухилення від служби може призвести до ув’язнення строком від 2 до 5 років.
До порушень також належать, що підробка документів про непридатність, незаконний виїзд за кордон під час мобілізації, зміна місця проживання без повідомлення ТЦК. У разі несплати штрафу можливе арештування майна з подальшим продажем.
Людина, що порушила закон, не зможе отримати бронювання чи посаду на підприємстві. У тяжчих випадках — позбавлення прав на водіння або тюремний термін.
Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…
Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…
Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…
Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…
Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…
2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…