YASNO пояснила, як уникнути неточних нарахувань за електроенергію

У світлі останніх змін у системі розрахунків за електроенергію, фахівці YASNO роз’яснили громадянам особливості формування рахунків залежно від часу подачі показань лічильників.

За інформацією компанії, споживачі, які передають показання електролічильників у визначений період – за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного – отримують рахунки, розраховані за фактично спожиту електроенергію.

Для тих, хто не дотримується цих термінів або взагалі не передає дані, сума нараховується за середньодобовим споживанням.

“У лютому 2025 року передати показання можна з 27 лютого до 3 березня,” – зазначають у YASNO.

Після отримання даних від клієнта оператор системи розподілу, наприклад, ДТЕК Київські електромережі, передає YASNO інформацію про обсяг спожитих кіловат-годин, які потім множаться на тариф 4,32 грн за кВт∙год, встановлений постановою КМУ № 632 від 31.05.2024.

Якщо споживач передає показання не в рекомендований період, а, наприклад, 15 березня, розрахунок відбувається за іншою схемою.

У такому випадку оператор системи розподілу використовує дані про споживання електроенергії за аналогічний період минулого року, ділить цей обсяг на кількість днів у місяці, а отриману цифру множить на кількість днів з невідомим обсягом споживання та коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії.

У разі, якщо клієнт взагалі не передав показань протягом місяця, розрахунок також відбувається за середньодобовим споживанням, але вже за весь місяць.

При цьому використовуються дані за аналогічний період попереднього року або, якщо такої інформації немає, береться обсяг попереднього місяця з урахуванням відповідних коефіцієнтів.

У YASNO наголошують, що більшість непорозумінь щодо сум у рахунках пов’язана саме з несвоєчасною передачею показань. Для уникнення таких ситуацій компанія рекомендує клієнтам використовувати чат-боти YASNO, які надсилають нагадування та спрощують процес подачі даних.

Романчук Микола

Recent Posts

Докучає шкідлива звичка: як швидко “перепрограмувати” мозок

Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…

1 годину ago

Автомати замість книжок: хто не уникне військового вишколу за новим законом

Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…

1 годину ago

Прощення боргу від банку може обернутися спустошенням гаманця: доведеться сплатити податки

Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…

1 годину ago

Чехія незаконно відмовляє у тимчасовому захисті українцям: хто під загрозою

Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…

1 годину ago

Жодного шансу на відстрочку: які документи більше “не існують” для ТЦК

Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…

2 години ago

Бонус за працю: хто з українців зможе отримати 10 пенсій однією виплатою у 2025 році

2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…

2 години ago