В Україні передбачено можливість альтернативної (невійськової) служби для осіб, чиї релігійні переконання не допускають носіння зброї. Але чи означає це повне звільнення від мобілізації, розповів юрист.
Згідно із Законом України «Про альтернативну (невійськову) службу», лише члени релігійних організацій, віровчення яких забороняє використання зброї, можуть претендувати на альтернативну службу. До таких організацій належать:
Проте просто заявити про свої релігійні переконання недостатньо. Необхідно надати документальне підтвердження своєї приналежності до відповідної громади.
Щоб скористатися правом на альтернативну службу, потрібно:
При цьому альтернативна служба – це не відпочинок. Людина, яка її проходить, може бути залучена до роботи в лікарнях, соціальних установах, на виробництві чи інших сферах, визначених державою.
Верховний Суд України наголошує: право на свободу совісті не є абсолютним і може бути обмежене в інтересах державної безпеки.
Обвал цін на нафту знову запустив у медіа хвилю: мовляв, от-от у Кремля закінчаться гроші,…
Після 50 — не броня Чоловіки 50+ — у зоні ризику. Незважаючи на вік, їх…
Навесні 2025 року на піку популярності будуть ковбойські чоботи. Вони стали помітним модним трендом -…
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт не бачить проблеми в тому, що Ілон Маск публічно критикує…
7 квітня Володимир Зеленський підписав закон, проти якого виступали екологи, юристи, антикорупційні активісти та навіть…
Деякі пенсіонери в Україні можуть отримати святкову одноразову виплату — і не символічну, а до…