Готуйте гаманці: наступного року ціни на продукти продовжать зростати, але у різних категоріях по-різному. Овочі та картопля стануть найдорожчими, а м’ясо та молочка подорожчають трохи повільніше.
Економіст Олег Пензін пояснив, від чого це залежить і чого чекати.
Чому дорожчає їжа? Головні фактори:
Що подорожчає найбільше?
2023 видався врожайним, але вже в 2024 році врожай картоплі впав на 30%, і ціни підскочили майже вдвічі. 2025 року багато залежатиме від погоди: якщо пощастить із урожаєм, вдасться трохи стримати зростання цін.
Але проблема не тільки в цьому. За даними Центру Разумкова, 44% українців економлять на їжі, переходячи на дешевші продукти.
Імпорт частково стримує зростання цін, але курс гривні не надто впливає на ситуацію. Наприклад, імпортна риба подорожчає, але її мало хто купує.
Заощаджувати чи шукати альтернативи – вибір за вами, але готуйтеся: дешевше точно не стане.
Уряд Вірменії на своєму засіданні 9 січня схвалив проєкт закону про початок процесу вступу країни…
Новий телефон завжди дуже швидко заряджається і довго тримає заряд. Але з часом батарея зношується…
Морозильна камера — незамінний помічник для довготривалого зберігання продуктів. Але щоб м'ясо після заморожування залишалося…
Держаудитслужба знайшла порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду ім. Миколи Миколайовича Гришка. Про це повідомляє Державна аудиторська…
Україна готова надати співвітчизникам, які перебувають за кордоном, роботу на оборонних підприємствах із бронюванням від…
47 окрема механізована бригада «Магура» відобразила масований штурм росіян у Курській області разом із суміжними…