В Україні скоротять кількість вишів: коли і скільки залишать

Міністерство освіти і науки України має намір до 2030 року модернізувати українську мережу закладів вищої освіти. Тож кількість вишів у нашій державі скоротять.

Таку заяву зробив заступник очільника МОН Михайло Винницький, інформує ZN.UA. І уточнив, які виші чекає процес укрупнення.

В Україні скоротять кількість ЗВО

Посадовець зазначив, в Україні на сьогодні існує 151 державний університет. З них 121 ЗВО підпорядковується МОН, решта – іншим міністерствам. Крім того, є коледжі й наукові установи, а також 90 приватних університетів. І серед останніх особливо помітне розшарування. При цьому є дуже велика відмінність між топовими приватними університетами, яких на всю країну насправді п’ять-шість, і рештою.

Топові дають якісну освіту й приваблюють сильних абітурієнтів, до решти вступають переважно ті, хто не може пройти вступний конкурс до державних закладів, і є сумніви в тому, чи такі студенти взагалі мали б здобувати вищу освіту,
– уточнив заступник Лісового.

І додав, що не укрупнюватимуть ті виші, які є єдиними у своєму місті. Це так звані містоутворювальні заклади в містах із населенням менш як 100 тисяч осіб.

Це часто унікальні інтелектуальні осередки, які однозначно мають і далі існувати й розвиватися. Ми постараємося найближчим часом ініціювати спеціальні програми інвестицій у такі заклади, адже світовий досвід якраз вказує на перспективу розвитку так званих університетських міст – наприклад, Кембридж, Оксфорд, Гайдельберг, Принстон, – уточнив Винницький.

Мрієте про вищу освіту за кордоном? Подбайте про спрощену процедуру вступу вже зараз. Дистанційна школа “Оптіма” пропонує отримати подвійний диплом, який допоможе продовжити навчання в будь-якій точці світу.

Як триватиме процес укрупнення мережі ЗВО

Посадовець додав, що це еволюційний процес, він триватиме роками. І приблизно в 2030 році в Україні має з’явитися модернізована мережа ЗВО. І на момент вступу до ЄС в Україні будуть такі самі типи закладів освіти, як і в Європі.

А скільки нам треба навчальних закладів? Ми розраховуємо приблизно на сотню, але це не є якась жорстка цифра, вона приблизна. Ми виходимо на неї з урахуванням демографічної ситуації. Треба розуміти, що в кожній області й у кожному місті, де зараз є заклад вищої освіти, він має й далі існувати,
– зауважив посадовець.

Одним із критеріїв, які враховуватимуть при скороченні мережі вишів – число “бюджетників”. Якщо у ЗВО менш як третина абітурієнтів вступає “на бюджет” – це буде так звана червона лінія.

Коломієць Надія

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

49 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

51 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago