Більше ніяких ТЦК: українці зможуть проходити ВЛК у звичайних лікарнях за допомогою Резевр+

У Міністерстві оборони України анонсували цифрову реформу – для проходження ВЛК більше не потрібно буде йти до ТЦК.

Про це повідомила заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко у Facebook та Міноборони.

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я та неурядовою організацією “Принцип” представили реформу військово-лікарських комісій. Вона усуне необхідність відвідувати територіальні центри комплектування.

При цьому в Міноборони визнали, що сучасна система ВЛК має двосторонні недоліки. Там пояснили, що з одного боку вона дозволяє окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого – не запобігає попаданню на службу людей із серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для Збройних Сил.

ТЦК в Україні

“Принципи роботи ВЛК не змінювалися десятиліттями. Система, яка існує зараз, є рудиментом старого адміністративного підходу. Вона сповнена недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків”, – сказав заступник міністра оборони Сергій Мельник.

У свою чергу Черногоренко зазначила, що людині достатньо буде лише візиту до громадянської медустанови. Зробити це можна буде за місцем перебування.

“А далі ніякої біганини державними установами – за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини”, – уточнила вона.

Впровадження реформи при цьому відбуватиметься у три етапи і має завершитись у листопаді 2025 року.

За словами Черногоренка, перший етап цифрової реформи буде реалізовано протягом трьох місяців.

“Результат – електронний напрямок на ВЛК у Резерв+ і, власне, сам висновок ВЛК в електронному вигляді”, – повідомляє заступник міністра.

Тим часом, другий етап дозволить військовозобов’язаним самостійно обрати лікарню, де проходитиме медичний огляд для формування заключення ВЛК.

“Наша пропозиція – створити прозорий та зрозумілий шлях, який створить основу для довірчих відносин і зробить так, щоб виносилися справедливі висновки”, – додала Черногоренко.

Коломієць Надія

Recent Posts

Мобілізація в Україні 2025 — скільки годин мають право утримувати у ТЦК

В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…

6 хв. ago

Про ці “підводні камені” дарчої на квартиру знають одиниці: юрист озвучила головні

Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…

15 хв. ago

Тарифи на електроенергію та газ: чи вдарять платіжки на комунальні послуги з новою силою

Українські постачальники комунальних послуг і виробники енергії, як повідомляється, виявляють інтерес до підвищення тарифів на…

23 хв. ago

Залишилося менше трьох тижнів: деякі українці терміново мають пройти ВЛК повторно

Українцям розповіли, кому із військовозобов'язаних потрібно пройти повторний медогляд та які можуть бути наслідки при порушенні вимог…

32 хв. ago

У квартирі буде в 2 рази тепліше, а рахунки за опалення менші: ось як це зробити

Рахунки за опалення взимку часом приходять космічні. Особливо прикро, якщо у квартирі або будинку насправді…

41 хв. ago

Українські школи хочуть наздогнати польські: які реформи впровадять у найближчі п’ять років

Кабінет Міністрів України оголосив про амбітні плани значно підвищити якість середньої освіти протягом наступних п’яти років. Основна…

49 хв. ago