Навіть у період воєнного стану є ті, хто не підлягає мобілізації з різних причин. Це означає, що ці люди не можуть бути призвані до лав ЗСУ примусово. УНІАН розібрався, до кого це належить.
Згідно із законопроєктом №10449, обов’язок мобілізуватися в період воєнного стану лежить на плечах абсолютно всіх чоловіків від 18 до 60 років. При цьому важливо розуміти, що вирушити в армію високі шанси у повнолітніх хлопців, тільки якщо вони закінчили військову кафедру або служили в армії. В інших випадках до 25 років примусово чоловіка мобілізувати не можуть – тільки добровільно за контрактом.
У переліку тих, хто не підлягає мобілізації в Україні, є й чоловіки, старші за 60 років – вони повністю звільнені від необхідності несення військової служби і навіть можуть виїхати за кордон.
Мобілізація може торкнутися далеко не кожного представника сильної статі – у деяких випадках немає жодних підстав для такого обов’язку. За таким принципом діє не тільки мобілізація студентів, а й інших чоловіків. Наприклад, у таких ситуаціях:
Також є й ті, хто не підлягає мобілізації за станом здоров’я, але для цього необхідний висновок військово-лікарської комісії.
Важливо звернути увагу на останній пункт про зняття з військового обліку, оскільки багато людей не бачать різниці між “знято” і “виключено”, а вона величезна. Зняти з обліку військовозобов’язаного можуть з будь-якої причини, але також і, через деякий час, поставити знову. Виняток передбачає прощання назавжди. Відбутися це може, наприклад, через смерть або виникнення статусу зниклого безвісти, позбавлення громадянства України, досягнення граничного віку перебування в запасі або непридатності до служби.
Колишній депутат київської обласної ради, адвокат Роман Сімутін розповів, на кого найчастіше зараз звертають увагу співробітники ТЦК.
Наразі часто затримують осіб віком від 25 до 45 років, інколи з вигаданих причин, щоб доправити до ТЦК.
Також, за його словами, є привід хвилюватися чоловікам, яким понад 50 років, оскільки директива Командування Сухопутних сил ЗСУ, в якій прописано обмеження мобілізації такої категорії громадян, виконується частково. Ті, хто мають дефіцитні військово-облікові спеціальності, а також офіцери, підлягають мобілізації. Симутін думає, що йде фактично повне омолодження особового складу української армії.
Мер міста Майнот, штат Північна Дакота, США, подав у відставку після того, як надіслав вульгарне відео, на якому він…
У Європейському союзі прогули в школі можуть призвести до серйозних наслідків як для учнів, так…
Українців попередили, як можуть обманювати на касах магазинів. Про це йдеться у матеріалі ТСН. Люди поділяються на дві…
Українцям встановили практично недосяжні умови для отримання гідної пенсії, якої вистачатиме для більш-менш комфортної старості.…
Починаючи з 2025 року, індивідуальні підприємці (ФОП) знову будуть зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ).…
В Україні поліція почала моніторити чати об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Офіцери підключаються до груп…