Від квитанцій перехопить дух: хто заплатить більше за газ

За поточними розрахунками, ціна газу для побутових споживачів залишиться на рівні 7 грн 96 коп за кубометр. Однак на тлі стабільних цін кількість компаній, що постачають газ, скоротилася — і з листопада пропозицій на ринку стане менше. Це може обмежити вибір для деяких регіонів, де залишаться лише кілька постачальників.

Ціна на блакитне паливо, що діє зараз, залежить від категорії споживача та коливається в межах від 7,42 до 16,50 грн за кубометр. Проте для пересічного споживача ситуація залишиться без змін — той же тариф і ті ж зобов’язання на постачання, які діятимуть до 30 квітня 2025 року.

Платіжка за газ. Фото: скрін youtube

Хоча тариф на розподіл газу цьогоріч не змінюється, з початку 2025 року він перераховуватиметься для кожного споживача окремо залежно від обсягу використаного газу за попередній «газовий рік» (з 1 жовтня 2023 по 30 вересня 2024 року). Це означає, що сума у платіжках за доставку газу може зрости, якщо обсяг споживання зріс.Показники споживання безпосередньо впливають на розрахунок вартості доставки газу в майбутньому. Платіж за транспортування газу формується шляхом розподілу річного споживання на 12 місяців і множення на тариф, який відрізняється залежно від газорозподільної мережі в кожному регіоні.

Вартість транспортування варіюється від 0,38 до 2,39 грн за кубометр. Чим більше споживачів у регіоні, тим нижчий тариф, адже витрати на утримання інфраструктури розподіляються на більшу кількість користувачів. Таким чином, заповнення реальних показників дозволить уникнути неточностей у розрахунках і допоможе отримати обґрунтовану платіжку за доставку.

Так, навіть при незмінному тарифі обсяг споживання газу може вплинути на підсумкову суму до сплати. Наприклад, якщо обсяг використаного газу за минулий рік зріс, то й щомісячний платіж за доставку теж зросте. Ця система спрямована на підвищення прозорості й точності розрахунків за доставку газу та дозволяє уникнути раптових переплат.

Романчук Микола

Recent Posts

Стало відомо, скільки місяців ще зможуть воювати ЗСУ

В українській армії достатньо солдатів, щоб воювати ще 6-12 місяців. Потім у ЗСУ почнеться гостра…

2 хв. ago

“Третя світова покаже”: Жорін прокоментував рейтинг армій світу

Рейтинги найчисельніших армій світу дуже далекі від реальності. Порівнювати Україну з Індією, Іраном, Ізраїлем чи деякими іншими країнами…

3 хв. ago

«Купуйте у польських заводів у кредит, а коли відбудуєте, то віддасте» – Сікорський про зброю для України

Польща не буде збивати російські ракети над Україною без узгодження з НАТО. Також уряд Польщі запропонував…

5 хв. ago

У сина Баканова знайшли секретний особняк в елітному селищі під Києвом: розкрилася цікава деталь

Син колишнього голови Служби безпеки України Івана Баканова Артур Лазаренко придбав земельну ділянку з недобудованим маєтком…

7 хв. ago

Через холоди: введено ліміти на споживання електричної енергії в будинках та квартирах

Через похолодання енергетики вимушені закликати громадян до економного споживання електроенергії, а ще встановлювати ліміти, яких слід дотримуватись,…

12 хв. ago

Розпуск добровольчих формувань: у Міноборони розповіли, що змінилося

Командувач Сил територіальної оборони (ТрО) отримав розширені повноваження щодо управління добровольчими формуваннями територіальних громад (ДФТГ). Як пояснили в Міноборони,…

18 хв. ago