Укрпошта запізнюється з повістками: як уникнути штрафу за “прострочений” лист від ТЦК

Багато українців стикаються з ситуацією, коли отримують повістки із запізненням. Часто строки явки до територіального центру комплектування вже минули, а на адресу приходить офіційний лист з ТЦК, який має на меті їх викликати. У такій ситуації важливо знати, як діяти, щоб уникнути штрафу та юридичних проблем. Про це розповідає адвокатка Марія Левченко.

Як зазначає адвокатка, нерідко чоловіки, які не встигли з’явитися за простроченою повісткою, можуть отримати штрафи до 17 тисяч гривень. Причина полягає у тому, що документ вручається із затримкою, а військкомат трактує це як порушення з боку громадянина.

«Якщо ви отримуєте рекомендований лист із повісткою від листоноші або на пошті, зверніть увагу на паперовий корінець, на якому зазначається дата отримання вами цього документа. Важливо його сфотографувати, оскільки саме ця дата підтверджує, коли повістка надійшла по факту», — радить Левченко.

Повістка. Фото: Кореспондент

Цей корінець із зазначеною датою вручення може стати вашим доказом у суді, якщо вам надійде штраф за неявку.

У разі, коли ви отримали повістку із запізненням, існує два основних варіанти дій:

  1. Очікування подальших дій від ТЦК. Якщо ви вирішили не звертатися до військкомату самостійно, очікуйте подальших повідомлень. Зазвичай на вашу адресу надходить протокол із зазначенням дати, на яку ви маєте прибути для розгляду питання про порушення. У цьому випадку ви можете подати письмове пояснення, де вкажете, що повістка надійшла запізно, і попросите скасувати штраф.
  2. Написання офіційного листа до ТЦК. Другий варіант — діяти на випередження. Ви можете написати листа до ТЦК, де вкажете, що отримали повістку із запізненням, і зазначите, що це не ваша провина. У такому листі також бажано додати фото зворотного корінця з датою отримання повістки.

У випадку, коли штраф уже накладено, адвокатка рекомендує подати заяву до суду з проханням його оскаржити. За наявності доказу про те, що повістка прийшла із запізненням, суд може визнати порушення недійсним.

Левченко радить громадянам відслідковувати будь-які офіційні повідомлення та завжди фіксувати дату отримання документів. Це допоможе у випадку можливих затримок та надасть додатковий доказ, якщо виникнуть питання зі сторони військкомату.

Романчук Микола

Recent Posts

Мовний контроль у школах: батькам розкрили правду про штрафи і перевірки

Останніми днями український інтернет-простір заполонили суперечки навколо нового законопроєкту, спрямованого на українізацію шкільного середовища. Законопроєкт…

2 хв. ago

Відставка, яка підірвала мережі. Чому звільнено адмірала Воронченка?

Екскомандувача ВМС адмірала Ігоря Воронченка звільнили з посади головного інспектора Міністерства оборони України. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна»…

5 хв. ago

Неявка за повісткою до ТЦК: скільки разів можуть оштрафувати

В Україні військовозобов’язаним громадянам, які не реагують на повістки та не з’являються до територіального центру…

9 хв. ago

Нардеп визнав, скільки зараз в Україні багатих та бідних людей

Більше 40% українців вважають себе середнім класом, але їхні доходи не відповідають цьому рівню. При цьому серед…

14 хв. ago

Яку зарплатню отримує Ілон Маск: шокуюча цифра

Питання про те, яку саме зарплату отримує Ілон Маск, перетворилося на справжню правову битву —…

16 хв. ago

В однієї категорії пенсіонерів хочуть забрати понад 2 тис. грн

У законопроєкті про бюджет на 2025 рік заплановані зміни з пенсіями. Згідно з ним, у деяких…

33 хв. ago