Багато українців стикаються з ситуацією, коли отримують повістки із запізненням. Часто строки явки до територіального центру комплектування вже минули, а на адресу приходить офіційний лист з ТЦК, який має на меті їх викликати. У такій ситуації важливо знати, як діяти, щоб уникнути штрафу та юридичних проблем. Про це розповідає адвокатка Марія Левченко.
Як зазначає адвокатка, нерідко чоловіки, які не встигли з’явитися за простроченою повісткою, можуть отримати штрафи до 17 тисяч гривень. Причина полягає у тому, що документ вручається із затримкою, а військкомат трактує це як порушення з боку громадянина.
«Якщо ви отримуєте рекомендований лист із повісткою від листоноші або на пошті, зверніть увагу на паперовий корінець, на якому зазначається дата отримання вами цього документа. Важливо його сфотографувати, оскільки саме ця дата підтверджує, коли повістка надійшла по факту», — радить Левченко.
Цей корінець із зазначеною датою вручення може стати вашим доказом у суді, якщо вам надійде штраф за неявку.
У разі, коли ви отримали повістку із запізненням, існує два основних варіанти дій:
У випадку, коли штраф уже накладено, адвокатка рекомендує подати заяву до суду з проханням його оскаржити. За наявності доказу про те, що повістка прийшла із запізненням, суд може визнати порушення недійсним.
Левченко радить громадянам відслідковувати будь-які офіційні повідомлення та завжди фіксувати дату отримання документів. Це допоможе у випадку можливих затримок та надасть додатковий доказ, якщо виникнуть питання зі сторони військкомату.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…