Укрпошта запізнюється з повістками: як уникнути штрафу за “прострочений” лист від ТЦК

Багато українців стикаються з ситуацією, коли отримують повістки із запізненням. Часто строки явки до територіального центру комплектування вже минули, а на адресу приходить офіційний лист з ТЦК, який має на меті їх викликати. У такій ситуації важливо знати, як діяти, щоб уникнути штрафу та юридичних проблем. Про це розповідає адвокатка Марія Левченко.

Як зазначає адвокатка, нерідко чоловіки, які не встигли з’явитися за простроченою повісткою, можуть отримати штрафи до 17 тисяч гривень. Причина полягає у тому, що документ вручається із затримкою, а військкомат трактує це як порушення з боку громадянина.

«Якщо ви отримуєте рекомендований лист із повісткою від листоноші або на пошті, зверніть увагу на паперовий корінець, на якому зазначається дата отримання вами цього документа. Важливо його сфотографувати, оскільки саме ця дата підтверджує, коли повістка надійшла по факту», — радить Левченко.

Повістка. Фото: КореспондентПовістка. Фото: Кореспондент
Повістка. Фото: Кореспондент

Цей корінець із зазначеною датою вручення може стати вашим доказом у суді, якщо вам надійде штраф за неявку.

У разі, коли ви отримали повістку із запізненням, існує два основних варіанти дій:

  1. Очікування подальших дій від ТЦК. Якщо ви вирішили не звертатися до військкомату самостійно, очікуйте подальших повідомлень. Зазвичай на вашу адресу надходить протокол із зазначенням дати, на яку ви маєте прибути для розгляду питання про порушення. У цьому випадку ви можете подати письмове пояснення, де вкажете, що повістка надійшла запізно, і попросите скасувати штраф.
  2. Написання офіційного листа до ТЦК. Другий варіант — діяти на випередження. Ви можете написати листа до ТЦК, де вкажете, що отримали повістку із запізненням, і зазначите, що це не ваша провина. У такому листі також бажано додати фото зворотного корінця з датою отримання повістки.

У випадку, коли штраф уже накладено, адвокатка рекомендує подати заяву до суду з проханням його оскаржити. За наявності доказу про те, що повістка прийшла із запізненням, суд може визнати порушення недійсним.

Левченко радить громадянам відслідковувати будь-які офіційні повідомлення та завжди фіксувати дату отримання документів. Це допоможе у випадку можливих затримок та надасть додатковий доказ, якщо виникнуть питання зі сторони військкомату.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні масово штрафують аптеки: що відбувається

Українці скаржаться на завищені ціни на ліки. У Держпродспоживслужбі повідомили, що з 1 березня отримали…

2 хв. ago

Як посадити та виростити магнолію в Україні: секрети догляду

Вважається, що магнолія росте в теплому кліматі, тому не кожен ризикне посадити цю чудову рослину.…

16 хв. ago

Водіям розповіли про “секретну” кнопку на дзеркалі заднього виду: для чого вона

На автомобільному дзеркалі є маленька кнопка, яка не всім відома, але вона має корисну функцію для вдосконалення водіння. Про…

19 хв. ago

Без перевантаження: батьки назвали оптимальну кількість уроків у школі

Батьки хочуть, аби діти в Україні мали збалансований навчальний день. Тобто він має бути інтенсивний,…

38 хв. ago

Мінімалка з 1 квітня: як зміниться розмір зарплати українців

Українцям розповіли, чи чекатиме підвищення мінімальної заробітної плати з 1 квітня. Про це йдеться у проекті закону про…

42 хв. ago

Мобілізація по-новому: що очікує на порушників цього року

В Україні менше ніж за рік за рішенням судів заблокували банківські рахунки 26 тис. українцям, які порушили мобілізаційне законодавство…

45 хв. ago