ТЦК “перетрусять” слідом за МСЕК? Як відбувається мобілізація “за лаштунками”

ТЦК в Україні можуть опинитися на межі таких самих скандалів, як і Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), яка нині залучена до корупційних скандалів.

Депутат Київської міської ради Вікторія Пташник, як повідомляє «znaj.ua», наголосила на гострій необхідності системних реформ у цих установах для усунення потенційних корупційних схем та запобігання внутрішнім схемам.

Пташник наголосила на необхідності суворого нагляду та контролю за ТЦК, особливо у світлі недоліків, що виникли при їх створенні. Вона попередила, що невиконання реформ може призвести до повторення минулих помилок, коли найважливіші державні установи загинуть у корупції та втратять свою ефективність в обслуговуванні населення.

“Якщо не будуть введені на законодавчому рівні реальні запобіжні заходи від зловживань, ТЦК можуть стати черговою проблемою”, – заявила вона в недавньому телевізійному інтерв’ю.

Корупція в держорганах може серйозно підірвати громадську довіру та дестабілізувати суспільство загалом. Відсутність ефективних реформ та нагляду дозволяє корупційним практикам проникати навіть у найбезпечніші установи.

МСЕК, який зараз реформується через різні звинувачення в корупції, пов’язаних з оцінкою статусу інвалідності, є застереженням.

Так, Пташник попередила, що TЦК може зіткнутися зі схожою долею, якщо збережеться нинішній недолік нагляду.

Вона вказала, що простої обіцянки «перевірок та інспекцій» недостатньо. Необхідні реальні законодавчі зміни регулювання діяльності TЦК і забезпечення прозорості їх процесів.

ТЦК

Це включає чітке надання військових статусів і чітко визначені процедури мобілізації для запобігання будь-яким неправомірним діям з боку посадових осіб TЦК.

Президент зобов’язався оцінити ефективність TЦК та забезпечити їх відповідність закону. Проте експерти стверджують, що без суттєвих реформ вирішення цих проблем залишиться складним завданням.

Якщо корупцію не буде вирішено комплексно, державі, можливо, доведеться розглянути питання про розпуск TЦК, як це сталося з МСЕК. Такий радикальний захід посилить проблеми з набором призівників і вимагатиме створення нової структури із самого початку.

Депутат Пташник дійшла висновку, що негайні коригувальні дії необхідні для виправлення недоліків у формуванні TЦК та захисту цих установ від корупції у вигляді правового захисту.

Вона закликала громадськість підтримати зусилля щодо реформування, щоб захистити ключові державні структури від внутрішнього краху.

Романчук Микола

Recent Posts

Нові правила “Ощадбанку” можуть залишити пенсіонерів без виплат: як захистити свої гроші

"Ощадбанк" починає "заморожувати" пенсії деяким пенсіонерам, і це вже викликало чимало заворушень. Якщо ж нові…

7 хв. ago

Їх ТЦК точно не чіпатиме: перелік хвороб, які звільняють від мобілізації

В Україні, де воєнний стан продовжено до 9 листопада, військкомати (ТЦК) та мобілізаційні комісії й…

9 хв. ago

Регіони України замете снігом: коли та де чекати опадів

У понеділок, 4 листопада, в Україні синоптики прогнозують опади. Мова йде про сім регіонів нашої…

14 хв. ago

Рецепт брауні, що не зашкодить фігурі: всього 104 калорії

Брауні, які можна їсти без почуття провини? Так, саме так. Британський кулінар Суніл Віджаякар пропонує…

20 хв. ago

У Марселі влада відпилює сейфи для ключів, щоб боротися з туристами

Місто Марсель стало ареною битви проти короткострокової оренди житла. Так, у цьому курортному місті, відомому…

24 хв. ago

Без ТЦК та ВЛК: вводиться новий вид відстрочки від мобілізації – як оформити

Мобілізаційна відстрочка за один дотик? Так, це більше не мрія, а реальність, яка з’явиться вже…

34 хв. ago