ТЦК “перетрусять” слідом за МСЕК? Як відбувається мобілізація “за лаштунками”

ТЦК в Україні можуть опинитися на межі таких самих скандалів, як і Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), яка нині залучена до корупційних скандалів.

Депутат Київської міської ради Вікторія Пташник, як повідомляє «znaj.ua», наголосила на гострій необхідності системних реформ у цих установах для усунення потенційних корупційних схем та запобігання внутрішнім схемам.

Пташник наголосила на необхідності суворого нагляду та контролю за ТЦК, особливо у світлі недоліків, що виникли при їх створенні. Вона попередила, що невиконання реформ може призвести до повторення минулих помилок, коли найважливіші державні установи загинуть у корупції та втратять свою ефективність в обслуговуванні населення.

“Якщо не будуть введені на законодавчому рівні реальні запобіжні заходи від зловживань, ТЦК можуть стати черговою проблемою”, – заявила вона в недавньому телевізійному інтерв’ю.

Корупція в держорганах може серйозно підірвати громадську довіру та дестабілізувати суспільство загалом. Відсутність ефективних реформ та нагляду дозволяє корупційним практикам проникати навіть у найбезпечніші установи.

МСЕК, який зараз реформується через різні звинувачення в корупції, пов’язаних з оцінкою статусу інвалідності, є застереженням.

Так, Пташник попередила, що TЦК може зіткнутися зі схожою долею, якщо збережеться нинішній недолік нагляду.

Вона вказала, що простої обіцянки «перевірок та інспекцій» недостатньо. Необхідні реальні законодавчі зміни регулювання діяльності TЦК і забезпечення прозорості їх процесів.

ТЦК

Це включає чітке надання військових статусів і чітко визначені процедури мобілізації для запобігання будь-яким неправомірним діям з боку посадових осіб TЦК.

Президент зобов’язався оцінити ефективність TЦК та забезпечити їх відповідність закону. Проте експерти стверджують, що без суттєвих реформ вирішення цих проблем залишиться складним завданням.

Якщо корупцію не буде вирішено комплексно, державі, можливо, доведеться розглянути питання про розпуск TЦК, як це сталося з МСЕК. Такий радикальний захід посилить проблеми з набором призівників і вимагатиме створення нової структури із самого початку.

Депутат Пташник дійшла висновку, що негайні коригувальні дії необхідні для виправлення недоліків у формуванні TЦК та захисту цих установ від корупції у вигляді правового захисту.

Вона закликала громадськість підтримати зусилля щодо реформування, щоб захистити ключові державні структури від внутрішнього краху.

Романчук Микола

Recent Posts

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

1 секунда ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

10 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

5 години ago