Державний оператор тилу (ДОТ) знову опинився в епіцентрі критики з боку військових, які очікували змін на краще у питаннях постачання їжі та товарів на фронт. Проте, як стверджує боєць ЗСУ Кирило Сазонов, ситуація майже не змінилася, а постачання залишаються під контролем тих самих “хороших хлопців”.
Заяви керівника ДОТ розходяться з реальністю на фронті
Керівник ДОТ Арсен Жумаділов нещодавно виступив із заявою про налагоджений процес контролю якості продуктів для армії, запевняючи, що система працює без перебоїв. Це здивувало Сазонова, адже два тижні тому той самий Жумаділов стверджував, що ДОТ взагалі не має достатніх повноважень для контролю якості. Більше того, він згадував, що навіть у київських супермаркетах часто трапляються неякісні овочі та фрукти.
“Невже Жумаділов не розуміє різниці між покупцем у супермаркеті та солдатом у окопі?” – обурюється Сазонов. “В магазині можна не купити зіпсовані продукти, поскаржитися або повернути гроші. Як цей процес уявляє собі Жумаділов, коли мова йде про солдата на передовій?”
Скандали у соцмережах
На тлі скандалу із знахідкою шприців у м’ясі та інших “неприємних сюрпризів” у продуктах, що доставляються військовим, критика посилюється. Одна з активісток порадила солдатам писати їй “у лічку”, якщо виникають проблеми із харчуванням, що викликало хвилю обурення.
“Серйозно? Я маю скаржитись якимось невідомим людям у соцмережах? І це у нас називається контролем якості? Просто без слів!” – заявив Сазонов.
Причина проблем – знайомі постачальники і таємні домовленості
Сазонов вважає, що нинішній стан справ є наслідком того, що ДОТ і досі співпрацює з тими ж “знайомими постачальниками”, які, ймовірно, користуються мутними схемами у держзакупівлях. На його думку, відповідальність за якість постачання постійно перекладається з ДОТ на когось іншого, тоді як компанії, здатні забезпечити належний рівень обслуговування, просто не допускаються до тендерів.
Військовий також наголосив на небезпеці планів об’єднання ДОТ з Агенцією оборонних закупівель під керівництвом Жумаділова, що, на його думку, може призвести до катастрофічних наслідків у закупівлі зброї.
“Мені навіть страшно уявити, як це може вплинути на забезпечення армії. Якщо з їжею таке коїться, що ж буде зі зброєю?” – застерігає він.
Згадуючи, що ДОТ створювався для прозорості та запобігання корупції у постачаннях, військовий зазначає, що, на його думку, ситуація лише погіршилася – старі схеми залишаються, а постачальники знову підбираються за “перевіреними” зв’язками.
Через похолодання енергетики вимушені закликати громадян до економного споживання електроенергії, а ще встановлювати ліміти, яких слід дотримуватись,…
Командувач Сил територіальної оборони (ТрО) отримав розширені повноваження щодо управління добровольчими формуваннями територіальних громад (ДФТГ). Як пояснили в Міноборони,…
Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що має намір роз'єднати союз між Росією та…
У Кафедральному соборі святої Трійці в Луцьку з’явилися нові фрески, які викликали чимало суперечок серед…
У Нью-Йорку дозволили переходити вулицю поза пішохідним переходом або навіть на червоний сигнал світлофора. Про це…
У Дубліні сотні людей прийшли на парад, але він не відбувся. Його придумав штучний інтелект і оголосив про це…