Нові правила бронювання від мобілізації: кого з працівників не забере ТЦК

В Україні на фоні воєнного стану набувають чинності нові правила бронювання працівників критично важливих підприємств від мобілізації. І ось, серед завалів регуляцій та бюрократичних лабіринтів, що зазвичай лише затуманюють ситуацію, на світ з’явився документ, який, схоже, дійсно може вплинути на життя багатьох компаній. Проте, звісно, не всіх. Тільки ті, хто має статус “критично важливих”, тепер можуть бронювати своїх працівників від призову.

Що ж це означає для звичайних людей? Лише ті підприємства, що відповідають трьом із семи державних критеріїв, мають шанс зберегти ключових співробітників. Як звучить цей “особливий статус”? По-перше, компанія має платити понад 1,5 млн євро податків щороку, що вочевидь виключає малий бізнес. По-друге, мати стратегічне значення для держави, тобто бути настільки важливою, що без неї, вочевидь, країна могла би втратити частину своєї “економічної душі”. І, нарешті, мати експортні надходження у валюті понад 32 млн євро.

Для тих, хто пройшов відбір, наступає наступна фаза: кілька обов’язкових бюрократичних етапів, що включають погодження з Міноборони, подання списків до Мінекономіки, та, звичайно, видання наказу, яким працівник отримає омріяну відстрочку. Система, як нам обіцяють, дозволяє компаніям отримати тимчасову відстрочку для своїх працівників до шести місяців, але цей процес виглядає як справжнє випробування для нервів.

Процедуру, на диво, частково спростили, додавши можливість подавати документи через портал “Дія”. Чи полегшить це життя тим, хто оформляє бронювання? Можливо, адже система тепер інтегрується з базами даних і автоматично звіряє офіційне працевлаштування працівників. На папері, щонайменше, це виглядає досить оптимістично.

Зрештою, якщо підприємство відповідає всім вимогам і документально підтвердило статус критично важливого, список працівників проходить через нову автоматизовану систему. Після схвалення співробітники можуть перевірити своє бронювання через додаток “Резерв+” на смартфоні. Це фінальний штрих, який покликаний надати впевненість працівникам у їхньому праві на відстрочку.

Романчук Микола

Recent Posts

«Купуйте у польських заводів у кредит, а коли відбудуєте, то віддасте» – Сікорський про зброю для України

Польща не буде збивати російські ракети над Україною без узгодження з НАТО. Також уряд Польщі запропонував…

20 секунд ago

У сина Баканова знайшли секретний особняк в елітному селищі під Києвом: розкрилася цікава деталь

Син колишнього голови Служби безпеки України Івана Баканова Артур Лазаренко придбав земельну ділянку з недобудованим маєтком…

2 хв. ago

Через холоди: введено ліміти на споживання електричної енергії в будинках та квартирах

Через похолодання енергетики вимушені закликати громадян до економного споживання електроенергії, а ще встановлювати ліміти, яких слід дотримуватись,…

8 хв. ago

Розпуск добровольчих формувань: у Міноборони розповіли, що змінилося

Командувач Сил територіальної оборони (ТрО) отримав розширені повноваження щодо управління добровольчими формуваннями територіальних громад (ДФТГ). Як пояснили в Міноборони,…

13 хв. ago

Трамп нарешті проговорився про плани своєї зовнішньої політики: що він буде робити з РФ і Китаєм

Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що має намір роз'єднати союз між Росією та…

15 хв. ago

У головному соборі святої Трійці у Луцьку намалювали фрески з бізнесменами

У Кафедральному соборі святої Трійці в Луцьку з’явилися нові фрески, які викликали чимало суперечок серед…

26 хв. ago