В Україні військовозобов’язаним громадянам, які не реагують на повістки та не з’являються до територіального центру комплектування (ТЦК), загрожують штрафи. Це не просто попередження — ігнорування повісток призводить до цілком реальних фінансових санкцій. Про те, скільки разів можуть штрафувати за неявку, розповіла адвокатка Лідія Карплюк в інтерв’ю Главред.
Якщо призовник не з’явився до ТЦК після отримання повістки, його можуть оштрафувати на суму від 17 до 25 тисяч гривень. Проте це не одноразове покарання: кожна нова пропущена повістка може знову супроводжуватися штрафом. “Обмежень на кількість повісток мені не відомо,” — зазначає Карплюк. Тобто теоретично, якщо людина буде ігнорувати всі наступні повістки, це може призвести до низки штрафів.
Важливо зазначити, що штрафи за неявку не мають прив’язки до продовження воєнного стану. Це означає, що кожен випадок неявки за новою повісткою може стати підставою для нового штрафу, незалежно від загальної ситуації в країні.
На добровільну сплату штрафу держава надає 15 днів. Якщо ж цього терміну не дотримано, порушника можуть чекати серйозніші заходи, такі як арешт банківських рахунків.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…