В Україні військовозобов’язаним громадянам, які не реагують на повістки та не з’являються до територіального центру комплектування (ТЦК), загрожують штрафи. Це не просто попередження — ігнорування повісток призводить до цілком реальних фінансових санкцій. Про те, скільки разів можуть штрафувати за неявку, розповіла адвокатка Лідія Карплюк в інтерв’ю Главред.
Якщо призовник не з’явився до ТЦК після отримання повістки, його можуть оштрафувати на суму від 17 до 25 тисяч гривень. Проте це не одноразове покарання: кожна нова пропущена повістка може знову супроводжуватися штрафом. “Обмежень на кількість повісток мені не відомо,” — зазначає Карплюк. Тобто теоретично, якщо людина буде ігнорувати всі наступні повістки, це може призвести до низки штрафів.
Важливо зазначити, що штрафи за неявку не мають прив’язки до продовження воєнного стану. Це означає, що кожен випадок неявки за новою повісткою може стати підставою для нового штрафу, незалежно від загальної ситуації в країні.
На добровільну сплату штрафу держава надає 15 днів. Якщо ж цього терміну не дотримано, порушника можуть чекати серйозніші заходи, такі як арешт банківських рахунків.
В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію з 10 листопада, тому громадянам з відстрочкою потрібно її…
Історія успіху Бернара Арно, найзаможнішої людини у світі та керівника імперії LVMH, показує, що для…
Дональд Трамп, повернення якого на посаду президента США може суттєво змінити підхід до війни в…
Україна стоїть на порозі непростої зими, але цього разу з надією уникнути планових відключень електроенергії.…
Минулого місяця війна для Росії коштувала дуже дорого — і не лише у фінансовому еквіваленті.…
Американець нарешті здійснив свою мрію – виростити гарбуз, достатньо великий, щоб поплисти на ньому під…