В Україні військовозобов’язаним громадянам, які не реагують на повістки та не з’являються до територіального центру комплектування (ТЦК), загрожують штрафи. Це не просто попередження — ігнорування повісток призводить до цілком реальних фінансових санкцій. Про те, скільки разів можуть штрафувати за неявку, розповіла адвокатка Лідія Карплюк в інтерв’ю Главред.
Якщо призовник не з’явився до ТЦК після отримання повістки, його можуть оштрафувати на суму від 17 до 25 тисяч гривень. Проте це не одноразове покарання: кожна нова пропущена повістка може знову супроводжуватися штрафом. “Обмежень на кількість повісток мені не відомо,” — зазначає Карплюк. Тобто теоретично, якщо людина буде ігнорувати всі наступні повістки, це може призвести до низки штрафів.
Важливо зазначити, що штрафи за неявку не мають прив’язки до продовження воєнного стану. Це означає, що кожен випадок неявки за новою повісткою може стати підставою для нового штрафу, незалежно від загальної ситуації в країні.
На добровільну сплату штрафу держава надає 15 днів. Якщо ж цього терміну не дотримано, порушника можуть чекати серйозніші заходи, такі як арешт банківських рахунків.
Зима – період, коли харчування має бути особливо збалансованим та ситним. Фахівці радять їсти сезонні…
Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…