Верховна Рада України днями ухвалила законопроєкт №12039, який, за словами прихильників, спрямований на зміцнення антикорупційної політики. Противники ж кажуть, що це фактично легалізує «свободу за гроші» для корупціонерів. Закон дозволяє підозрюваним у корупційних злочинах укладати угоди зі слідством і в буквальному сенсі відкупатися від суворих тюремних строків.
За цей крок проголосували 263 народних депутати, і законопроєкт вже отримав підтримку Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.
Народний депутат Ярослав Железняк виправдовує новий закон «відповідністю міжнародним зобов’язанням України», які, за його словами, важливі для подальшої фінансової підтримки від міжнародних донорів, зокрема за програмою Ukraine Facility Plan. Проте деякі аналітики зауважують, що така «відповідність» більше схожа на легалізацію політичної корупції.
Законопроєкт передбачає ряд змін для корупціонерів, серед яких:
Терміновість ухвалення цього законопроєкту викликана необхідністю президентського підпису до кінця жовтня, щоб Україна отримала фінансову підтримку. Чи стане цей закон дієвим інструментом для поповнення бюджету чи лише відкриє двері для легального відкупу корупціонерів — питання, яке, ймовірно, турбуватиме українців ще довго.
Останніми днями український інтернет-простір заполонили суперечки навколо нового законопроєкту, спрямованого на українізацію шкільного середовища. Законопроєкт…
Екскомандувача ВМС адмірала Ігоря Воронченка звільнили з посади головного інспектора Міністерства оборони України. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна»…
В Україні військовозобов’язаним громадянам, які не реагують на повістки та не з’являються до територіального центру…
Більше 40% українців вважають себе середнім класом, але їхні доходи не відповідають цьому рівню. При цьому серед…
Питання про те, яку саме зарплату отримує Ілон Маск, перетворилося на справжню правову битву —…
У законопроєкті про бюджет на 2025 рік заплановані зміни з пенсіями. Згідно з ним, у деяких…