Демобілізація мобілізованих в Україні зараз не проводиться. Однак українське законодавство передбачило низку випадків, коли військовий може звільнитися з армії під час воєнного стану. Хто може демобілізуватися в Україні – УНІАН запитав у юриста.
Мобілізація в Україні продовжена до лютого наступного року, і демобілізація 2024 року поки що не планується. “Питання демобілізації зараз не стоїть на порядку денному. На жаль, з 1 листопада нічого не зміниться. Зараз відпочинок військових залежить від командирів. У певних випадках військові можуть бути звільнені від служби в армії, наприклад, якщо отримали поранення, після якого більше непридатні”, – розповів колишній нардеп, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Володимир Пилипенко.
Якщо говорити про законні підстави, як демобілізуватися мобілізованим у воєнний час, то вони перелічені в законі “Про військовий обов’язок і військову службу” (ст. 26).
Хто підлягає демобілізації згідно із законодавством:
Також однією з підстав, як демобілізуватися мобілізованому, може бути повернення з полону військовослужбовця – якщо він не виявив бажання продовжувати службу.
Ті, хто служить за контрактом, можуть звільнитися з армії після того, як у них закінчився контракт. Чи можна демобілізуватися раніше терміну військовослужбовцям-контрактникам? Так, їм дозволяється піти з армії за власним бажанням через півроку служби (безперервної), якщо в них немає українського громадянства (військові-іноземці) або вони не мають жодного громадянства.
Для звільнення військовослужбовцю потрібно подати рапорт і зібрати документи, які дають йому право на звільнення. Пакет необхідних документів залежить від того, з якої причини військовослужбовець йде з армії – наприклад, висновок ВЛК, якщо він непридатний до подальшої служби, документи про родинні зв’язки, стан здоров’я родича, виписка з реєстру досудових розслідувань тощо.
В українській армії достатньо солдатів, щоб воювати ще 6-12 місяців. Потім у ЗСУ почнеться гостра…
Рейтинги найчисельніших армій світу дуже далекі від реальності. Порівнювати Україну з Індією, Іраном, Ізраїлем чи деякими іншими країнами…
Польща не буде збивати російські ракети над Україною без узгодження з НАТО. Також уряд Польщі запропонував…
Син колишнього голови Служби безпеки України Івана Баканова Артур Лазаренко придбав земельну ділянку з недобудованим маєтком…
Через похолодання енергетики вимушені закликати громадян до економного споживання електроенергії, а ще встановлювати ліміти, яких слід дотримуватись,…
Командувач Сил територіальної оборони (ТрО) отримав розширені повноваження щодо управління добровольчими формуваннями територіальних громад (ДФТГ). Як пояснили в Міноборони,…