Відстрочка від мобілізації: чоловікам пояснили важливі нюанси

В Україні військовозобов’язані щоквартально повинні подавати документи для отримання відстрочки від мобілізації до територіальних центрів комплектування (ТЦК). Незважаючи на те, що немає зобов’язання особисто з’являтися в ТЦК, військкомати часто тлумачать законодавство на свій розсуд. Фахівці пояснили, як можна захистити свої права.

Під час загальної мобілізації особи, які мають право на відстрочку, можуть офіційно оформити її в ТЦК, оновлюючи документи кожні 90 днів. Подати заяву можна як особисто, так і поштою. Відповідно до пункту 58 постанови Кабміну № 560, для оформлення відстрочки фізична присутність не є обов’язковою.

Оформлення документів у ТЦК / фото: скріншот інтерв’ю

Якщо протягом 7 днів після подання заяви ТЦК не видає підтвердження, можна самостійно звернутися туди або надіслати адвокатський запит. Судові рішення почали підтверджувати можливість подачі заяв поштою, що уникає необхідності особистого відвідування військкомату.

Однак, якщо ТЦК відмовляється видати належним чином оформлене рішення, це вважається протиправною бездіяльністю. Суд у подібних справах зобов’язав ТЦК розглянути заяви та надати відстрочку.

ТЦК. Фото: скрін youtube

У деяких випадках документи можуть подаватися через довірених осіб, проте це виключення. Заяви, подані родичами, не приймаються. Також існують ризики, пов’язані з подачею документів поштою, оскільки часто військовозобов’язаних просять з’явитися особисто.

Адвокати рекомендують надсилати документи поштою для запобігання проблемам. Деякі ТЦК діють сумлінно, але інші можуть зловживати своїми повноваженнями. Відмова у розгляді документів може призвести до того, що особа опиниться в армії, незважаючи на наявність відстрочки.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

1 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

10 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

18 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

27 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

36 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

44 хв. ago