Українцям почали відправляти повістки поштою. Чи можна їх ігнорувати та як уникнути проблем у такому випадку, у коментарі “РБК-Україна” пояснив адвокат Дмитро Франчук.
Юрист підкреслив, що таке вручення повісток — цілком законне. Нині цей спосіб інформування військовозобов’язаних про виклик у ТЦК дозволений за законом.
Важливо, що повістка вважається врученою, навіть якщо підпису отримувача на ній так і не з’явилось. Відповідальність за те, щоб отримати сповіщення, лежить на самому військовозобов’язаному.
Неявка за повісткою веде до:
Адвокат порадив для початку уважно прочитати повістку, щоб зрозуміти, чого вона вимагає. Наступним кроком має бути візит у ТЦК в призначену дату й час. Вже у військкоматі можна буде уточнити всі деталі.
Якщо у військовозобов’язаного виникли якісь питання або сумніви, йому слід звернутись до юриста або працівників ТЦК.
Нагадаємо, представник Івано-Франківського обласного ТЦК Андрій Мороз попередив, що військовозобов’язаних, які не оновили свої дані, розшукує поліція. Такі люди вважаються порушниками військового обліку.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…