Адвокат Роман Симутін у своєму Telegram розповів, що прямо зараз штрафів не буде багато, але через пару місяців ситуація може кардинально змінитись.
Причина штрафів – це неуточнення призовниками своїх даних до 16 липня або неявка на порядку денному. Нагадаємо, навіть якщо повістку вручено не особисто – вона вважається доставленою, якщо відправлена поштою або передана особисто на блокпостах.
Якщо прикинути за цифрами, то на одну область припадає 25-30 штрафів на день, а на блокпостах можуть роздати понад 100 повісток щодня. І хоч повістки лунають масово, штрафи виписують лише тим, хто не з’явився – таких небагато.
Ситуацію виправила постанова №807 від 9 липня 2024 року, яка визначила порядок розсилки: тепер повістки друкуватимуть централізовано та надсилатимуть через Укрпошту.
“Вже через 1-2 місяці всім, хто уточнив свої персональні дані через ЦНАП або додаток “Резерв+”, слід приготуватися до отримання повісток про виклик до ТЦК для проходження ВЛК. Тоді справді накладення штрафів стане масовим і може значно зрости”, – заявив адвокат.
Адвокат Роман Симутін упевнений, що шанси є. За його словами, ТЦК не може заочно штрафувати призовників за неявку по повістці. За законом, справа про адміністративне правопорушення має розглядатися тільки в присутності людини, а заочно – лише якщо її заздалегідь повідомили про місце та час розгляду і вона не подала заяву про перенесення.
Перед тим, як накласти штраф, ТЦК зобов’язаний викликати громадянина у військкомат для розгляду справи – повістка має бути вручена особисто. Але часто люди дізнаються про штраф через додаток “Дія”, коли їм приходить ухвала про стягнення, хоча в ТЦК вони не отримували жодних викликів. Це є порушення закону.
Ще один момент: ТЦК має доступ до всіх держреєстрів, де зберігаються дані призовників. Тому якщо людина не уточнила свої дані, ТЦК у суді має довести, що отримати їх із реєстрів було неможливо. Вже є прецеденти, коли штрафи за неуточнені дані скасовували, бо ТЦК мав сам отримати цю інформацію з баз даних.
Що стосується права керування автомобілем, Сімутін вважає, що цього чекати не варто – процес надто складний та довгий. Потрібно спочатку відправити вимогу, потім звернутися до поліції, потім до суду, і результату не гарантовано. Це затратно і займає багато часу, чого не скажеш про штрафи – їх накладають набагато швидше та простіше, а оскаржити можна лише через суд.
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…