До 16 липня усі військовозобов’язані чоловіки повинні були оновити свої військово-облікові дані. Тих, хто цього не зробив, можуть притягнути до відповідальності.
Притягнути до відповідальності військовозобов’язаних можуть відповідно до Закону № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, який набув чинності 18 травня.
В Офісі омбудсмена вкотре пояснили, що керівники ТЦК та СП мають право звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставлення громадянина до військкомату. Таке покарання загрожує тим, хто:
Однак існують й додаткові заходи примусу. Так, у разі отримання від поліції письмової відповіді про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставити громадянина до ТЦК та СП, то військовозобов’язаному надсилають повістку поштою.
Якщо військовозобов’язаний протягом 10 днів не виконав обов’язку, то ТЦК може звернутися до суду з приводу тимчасового обмеження у праві керувати транспортним засобом на строк до виконання такої вимоги або ж її відкликання.
Крім того, військовозобов’язаних можуть оштрафувати. Так, за порушення військового обліку, відмову від повістки чи неявку до ТЦК під час дії воєнного стану можуть оштрафувати від 17 до 25 тисяч.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…