Відновлення “Охматдиту”: підрядником обрали фірму із завищеними у 2 рази цінами, — ЗМІ

БО “Благодійний фонд “Охматдит” обрав ТОВ “Буд-технолоджі” переможцем тендеру на ремонт корпусу лікарні, що зазнав ушкоджень унаслідок ракетного обстрілу ЗС РФ минулого місяця. Про це пише проєкт “Наші гроші“.

Повідомляється, що з 14 учасників конкурсу це була третя за дорожнечею пропозиція в розмірі 307 млн грн без ПДВ. Примітно, що десяток інших учасників запропонували виконати роботи значно дешевше — від 42 до 286 млн гривень.

У матеріалі йдеться, що з жодним із кандидатів замовник переговорів не вів.

“Наші гроші” провели аналіз, який показав, що з 10 дешевших пропозицій щонайменше 7 містили повністю заповнені комерційні пропозиції із зазначенням цін на різні види робіт.

Зазначається, що “Охматдит” акцентував увагу, що “проведений конкурсний відбір не є тендером у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”, а є приватним конкурсом, організованим з метою відкритого та сумлінного використання коштів, пожертвуваних громадянами”.

За словами журналістів, жодного пояснення ігноруванню дешевших пропозицій “Охматдит” не надав. Повідомляється, що головою благодійного фонду є Євген Уембер, а головним бухгалтером — Світлана Розборська.

Хто брав участь у конкурсі

За даними “Наших грошей”, до фіналу потрапили фірми “ДАК” (310 млн грн) із групи “Альтіс” Олександра Глімбовського, “Буд-технолоджі” (307 млн грн) із групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка і “Мега-профіт груп” (220 млн грн) Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко.

Учасники конкурсу на відновлення “Охматдиту”Фото: “Наші гроші”

За словами журналістів, робоча група замовника провела з цими фірмами онлайн-зустрічі. “Мега профіт груп” отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів. “ДАК” відмовили через скандальну репутацію Глімбовського. Його в липні затримали у справі НАБО про корупцію.

У підсумку було обрано фірму “Буд-технолоджі” як підрядника.

Проблеми “Буд-технолоджі”

За словами журналістів, замовник з невідомих причин проігнорував проблеми пропозиції переможця. Приміром, “Буд-технолоджі” вказала тільки оренду такої будівельної техніки: автокран “Камаз”, MAN з маніпулятором і Екскаватор JCB. Жоден із цих механізмів не може бути використаний для монтажу фасадів вище другого поверху. Крім того, фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки.

Зазначається, що найбільші статті витрат припали на ремонт фасадних композитних панелей Reynaers та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Кожна з цих позицій коштує понад 100 мільйонів гривень. При цьому ціна цих робіт порівняно з дешевшими учасниками конкурсу завищена вдвічі.

Примітно, що фірма “Ріола-модуль”, яка виконувала будівництво корпусу, у своїй тендерній пропозиції (179 млн грн) повідомила, що після удару ракетою вже встигла безкоштовно виконати ремонт “чистих приміщень” (операційних та інших).

У матеріалі йдеться, що це вказує на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників уже можуть бути завищені.

Що відомо про обраного підрядника “Буд-технолоджі”

За словами журналістів, ТОВ “Буд-технолоджі” зі статутним капіталом 5 тисяч гривень зареєстровано в Запоріжжі. У державних тендерах участі не брало. Як досвід виконання аналогічних робіт фірма завантажила договір підряду з ТОВ “Крам-Інвест” на будівельні роботи по клініці в Запоріжжі на вул. Святого Миколая, 27. З публічного повідомлення про будівництво запорізької клініки “UniClinic” відомо, що воно було реалізовано запорізькою компанією-забудовником Sensar Марко Марченка.

Повідомляється, що власником і керівником “Буд-Технолоджі” є Василь Кобизь, прописаний у селі Братське Запорізької області. За даними NGL.media, раніше її керівником була Ольга Шаленна. Вона мати Євгена Шаленного, давнього партнера Марка Марченка.“Запорізький центр розслідувань” називає Євгена Шаленного “менеджером Марченка”.

У матеріалі йдеться про те, що Марк Марченко та Євген Шаленний із 2015 року розвивали в Запоріжжі місцевий осередок партії “Самопоміч”, яку очолював мер Львова Андрій Садовий. При цьому бізнес-партнером Марченка був брат заступника мера Запоріжжя. У 2017 році Марченка затримували за фіктивні акти виконаних робіт із будівництва в Запоріжжі та Мелітополі на суму 87 млн грн. “Самопоміч” публічно захищала бізнесмена, називаючи цю справу “тиском на політичну силу”.

Крім того, як повідомляється, у 2022 році виявилося, що у “Буд-Технолоджі” і Sensar є земля в зеленому передмісті Львова нібито для будівництва реабілітаційного центру для воїнів АТО. Однак виявилося, що 99% площі забудови мав зайняти торгово-розважальний центр.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

55 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

57 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago