Цього чоловіка точно не очікували: як тепер посилатимуть “повістки з сюрпризом”

У військовозобов’язаних залишається менше часу на оновлення облікових даних. Зробити це можна особисто у ТЦК та СП, ЦНАПах або онлайн у додатку Резерв+. Якщо цього не зробити, держава почне застосовувати штрафні санкції до порушників. Водночас і ті, хто вже встиг оновити дані, і ті, хто проігнорує цю вимогу, після 16 липня 2024 року в поштовій скриньці можуть знайти повістку.

Стало відомо, що український уряд вніс зміни до порядку надсилання повісток поштою і тепер повістка від ТЦК “може бути відправлена ​​рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення”.

Про це йдеться у постанові Кабміну від 25 червня 2024 р. № 747.

При цьому норму про “повідомлення про вручення” включили і до інших нормативних документів, зокрема, до “Порядку організації та ведення військового обліку призовників” та до “Порядку проведення призову громадян на військову службу”.

Підтвердженням вручення повістки у разі надсилання поштою є:

  • день отримання поштового відправлення особою, підтвердженою інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення або день проставлення відмітки про відсутність особи на адресу місця проживання.

За словами спікера Полтавського обласного ТЦК та СП майора Романа Істоміна, безпосередньо на порядку денному одержувач не повинен розписуватися.

“При цьому день явки на виклик резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше 14-го дня з дня відправлення повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення”, – зазначив спікер.

Якщо ж людина не уточнила свої дані протягом 60 діб з 18 травня і поліція не знайшла людину з метою адміністративного затримання порушника та доставки її до ТЦК, то керівник ТЦК та СП протягом 5 днів з моменту отримання такого повідомлення надсилає рекомендований лист на поштову адресу військовозобов’язаного або резервіста з вимогою з’явитися. Замовний лист вважається врученим, якщо людина підписалася особисто – тобто людина під підпис отримує листа, або під підпис відмовляється від нього.

Якщо ж громадянина не було, то повістка повертається та запускається механізм адміністративного правопорушення.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago