З 1 вересня 2025 року курс базової військової підготовки стане частиною освітнього процесу у всіх ЗВО України. Його запровадять замість термінової служби.
Цю норму передбачено законом №10449 про посилення мобілізації, повний текст якого опубліковано на сайті Верховної Ради України.
Відповідно до тексту закону, базова загальновійськова підготовка передбачена для “громадян, які здобувають вищу освіту, – в установах вищої освіти всіх форм власності, а також навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських”.
Базову військову підготовку мають пройти придатні до служби чоловіки-студенти обов’язково, а жінки – за бажанням.
Якщо ж студент не виконує освітній компонент, який є обов’язковим, це може бути підставою для відрахування. Військова підготовка буде таким обов’язковим предметом.
Вже відомо, що військову підготовку студенти проходитимуть на другому курсі навчання. Вся справа в тому, що здебільшого українські студенти вступають на бакалаврат у 17 років, а базова військова підготовка не передбачена для неповнолітніх.
При цьому не варто боятися, що студент на другому курсі пройде базову військову підготовку і його одразу призовуть до армії.
“Абсолютно цього не буде. Навпаки, я думаю, що базова військова підготовка надаватиме переваги для тих, хто її прийшов. Крім того, що ти готовий будь-якої миті стати на захист своєї Батьківщини студенти, які пройдуть військову підготовку, не будуть змушені. потім проходитиме термінову службу”,
– вважає проректор з науково-педагогічної роботи НУ “Острозька академія” Дмитро Шевчук.
Згідно з постановою, на базову військову підготовку виділять 240 навчальних годин. Їхній студент має пройти, щоб отримати диплом бакалавра.
Експериментальна концепція базової військової підготовки, яка зараз обговорюється, передбачає як аудиторну частину, так і полігонну, щоб набути практичного досвіду у поводженні зі зброєю.
Вузам при цьому рекомендують залучати до військової підготовки ветеранів та військовослужбовців, які перебувають у запасі чи відставці.
Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…
Під виглядом "успіху" Укрнафти демонструються фактично результати роботи двох підприємств (Укрнафта і Укртатнафта) під управлінням…
Україна має щонайменше три роки, перш ніж Росія накопичить необхідні ресурси для масштабного наступу на…
До кінця листопада 2024 року Генеральний штаб Збройних сил України представить оновлений план укладання контрактів…
Цього тижня в Німеччині до гамбурзького порту зайшов британський авіаносець HMS Queen Elizabeth. У ніч…
Якщо ви не встигли пройти повторний огляд, є важливі терміни, які не можна пропустити. Зокрема,…