Станом на липень 2023 року в українських дитячих садках на обліку знаходилося 934 355 дітей, серед яких 927 144 дошкільнят виховувалися українською мовою. Про це йдеться у річному звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.
Як йдеться у звіті, у якому мовний омбудсмен посилається на результати опитування 5-річних вихованців у 6-ти київських ЗДО, проведених ГО “Спільномова”, 20% дітей не розуміють українську мову, 65% належать до змішаної групи й лише 15% дітей активно використовують українську мову у спілкуванні.
Тарас Кремінь також повідомив, що у 2023 році на підконтрольній Україні території працювало 10 863 дитсадки, що на третину менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення Росії.
Водночас, йдеться у документі, в Україні залишилися три школи, у яких російська мова викладається як окремий предмет. У 2023/2024 навчальному році лише 768 школярів вивчають російську мову як окремий предмет.
“Процес дерусифікації загальної середньої освіти не пов’язаний зі зміною нормативно-правової бази чи з адміністративним тиском, а є реакцією українського суспільства на воєнні злочини та геноцид, вчинені російською федерацією проти українського народу”, — резюмував Тарас Кремінь.
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…
Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…